نگرانی اصلی در خصوص سیلاب گنبدكاووس برطرف شد

گنبدكاووس - ایرنا - معاون استاندار گلستان از كاهش ارتفاع آب در سد گلستان به مقدار حدود 20 سانتی متر خبر داد و گفت: با این رویداد، نگرانی اصلی در خصوص ورود آب سد گلستان به مناطق مسكونی پایین دست و وقوع سیلاب برطرف شده است.

عبدالقدیر كریمی صبح روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در خصوص آخرین وضعیت مخاطرات سیلاب در گنبدكاووس گفت: هرچند سرریز آب این سد هنوز ادامه دارد ولی اكنون ارتفاع آب سد نسبت به شب گذشته حدود 20 سانتی متر كاهش داشته است و برآوردها گویای میل حجم آب رودخانه گرگانرود به سمت كاهش است.
وی در خصوص آخرین وضعیت رودخانه چهل چای در بخش جنوبی شهر گنبدكاووس كه روز گذشته با طغیان خود بخشی از پارك الغدیر را به زیر آب برده بود نیز، گفت: آب این رودخانه به طور كامل فروكش كرده و حدود یك متر كاهش داشته است و هیچگونه نگرانی نسبت به وضعیت آن وجود ندارد.
فرماندار ویژه گنبدكاووس خاطرنشان كرد: مشكل اصلی در حال حاضر رفع آبگرفتگی خیابان ها و كوچه های شهر است كه از صبح امروز نسبت به آن اقدام شده است.
فرماندار ویژه گنبدكاووس با تایید نفوذ آب به داخل منازل در برخی محلات شمالی گنبدكاووس، خاطرنشان كرد: آمار دقیقی در این خصوص فعلا وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، بارش شدید باران در دو روز گذشته و سرریز آب سدهای بوستان و گلستان در مناطق بالادست گنبدكاووس باعث پرآبی رودخانه گرگانرود و در معرض خطر سیل قرار گرفتن شهر گنبدكاووس و روستاهای پایین دست این سد در شرق گلستان شده است.
با طغیان این رودخانه در بخش هایی از شهر گنبد، آب به محلات حاشیه رودخانه نفوذ كرده و در بخی از قسمت های شهر وارد منازل نیز شده است.
با اطلاع رسانی های صورت گرفته ساكنین گنبدی حاشیه رودخانه گرگانرود نسبت به تخلیه خانه های خود اقدام كرده اند.
1860