فرماندار ويژه گنبد: نگراني اصلي در خصوص سيلاب برطرف شد

گنبدكاووس - ايرنا - فرماندار ويژه گنبدكاووس و معاون استاندار گلستان از كاهش ارتفاع آب در سد گلستان به مقدار حدود 20 سانتي متر خبر داد و گفت: با اين رويداد، نگراني اصلي در خصوص ورود آب سد گلستان به مناطق مسكوني پايين دست و وقوع سيلاب برطرف شده است.

عبدالقدير كريمي صبح روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا در خصوص آخرين وضعيت مخاطرات سيلاب در گنبدكاووس گفت: هرچند سرريز آب اين سد هنوز ادامه دارد ولي اكنون ارتفاع آب سد نسبت به شب گذشته حدود 20 سانتي متر كاهش داشته است و برآوردها گوياي ميل حجم آب رودخانه گرگانرود به سمت كاهش است.
وي در خصوص آخرين وضعيت رودخانه چهل چاي در بخش جنوبي شهر گنبدكاووس كه روز گذشته با طغيان خود بخشي از پارك الغدير را به زير آب برده بود نيز، گفت: آب اين رودخانه به طور كامل فروكش كرده و حدود يك متر كاهش داشته است و هيچگونه نگراني نسبت به وضعيت آن وجود ندارد.
فرماندار ويژه گنبدكاووس خاطرنشان كرد: مشكل اصلي در حال حاضر رفع آبگرفتگي خيابان ها و كوچه هاي شهر است كه از صبح امروز نسبت به آن اقدام شده است.
فرماندار ويژه گنبدكاووس با تاييد نفوذ آب به داخل منازل در برخي محلات شمالي گنبدكاووس، خاطرنشان كرد: آمار دقيقي در اين خصوص فعلا وجود ندارد.
به گزارش ايرنا، بارش شديد باران در دو روز گذشته و سرريز آب سدهاي بوستان و گلستان در مناطق بالادست گنبدكاووس باعث پرآبي رودخانه گرگانرود و در معرض خطر سيل قرار گرفتن شهر گنبدكاووس و روستاهاي پايين دست اين سد در شرق گلستان شده است.
با طغيان اين رودخانه در بخش هايي از شهر گنبد، آب به محلات حاشيه رودخانه نفوذ كرده و در بخي از قسمت هاي شهر وارد منازل نيز شده است.
با اطلاع رساني هاي صورت گرفته ساكنين گنبدي حاشيه رودخانه گرگانرود نسبت به تخليه خانه هاي خود اقدام كرده اند.
1860

سرخط اخبار استان‌ها