استان مركزي در سالروز ولادت امام علي (ع) غرق در شادي است

اراك - ايرنا - نقطه به نقطه استان مركزي روز چهارشنبه در سالروز ولادت امام اول شيعيان غرق در شادي و سرور است.

به گزارش ايرنا، عاشقان ولايت در استان مركزي در اين روز كه مصادف با ايام نوروز شده، با آذين بندي كوچه ها و خيابان ها و پخش شيريني و ساير نذورات ارادت خود را به مولاي متقيان حضرت علي(ع) نشان دادند.
شهرها و روستاهاي استان مركزي از روزهاي قبل براي جشن ميلاد حضرت علي (ع) بكه به نام روز پدر نامگذاري شده، آذين بندي شده و در جاي جاي اين استان مولودي خاني و مديحه سرايي در حال برگزاري است.
پايگاه هاي بسيج مساجد نيز با برپايي ايستگاه هاي صلواتي و پخش شيريني و شربت از دوستداران اهل بيت عصمت و طهارت (ع) در استان مركزي پذيرايي مي كنند.
بسياري از مردم در كنار آخرين خريدهاي نوروزي خود در حال خريد هديه براي پدران خود به بهانه دست بوسي و پاسداشت مقام شامخ پدر هستند و عده اي كه پدرانشان آسماني شده اند و از داشتن اين نعمت بزرگ محرومند بر سر مزارها حضور يافته اند.
آيين هاي جشن ميلاد حضرت علي (ع) در شهرستان هاي تفرش، فراهان، آشتيان، كميجان،محلات، خمين و دليجان، ساوه، زرنديه، شازند و خنداب نيز با شكوه خاصي در حال برگزاري است.
امام علي بن ابي طالب بن عبدالمطلب بن هاشم بن عبدمناف در 13 رجب سال 30 عام الفيل يعني 23 سال پيش از هجرت نبوي در خانه كعبه معظمه ديده به جهان گشود.
3005/3075

سرخط اخبار استان‌ها