۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۸:۴۴
کد خبر: 83249487
T T
۰ نفر
آئين ويژه شب ميلاد حضرت علي (ع) در ميبد برگزار شد

يزد - ايرنا- در آستانه نوروز باستاني و در شب ميلاد حضرت علي (ع) نخستين امام شيعيان مراسم جشني در پارك غدير محله حس آباد شهر ميبد با حضور قشرهاي مختلف مردم و تعدادي از مسئولان محلي برگزار شد.

به گزارش ايرنا فرماندار ميبد سه‌شنبه‌شب در اين مراسم با تبريك ميلاد حضرت علي (ع) و عيد نوروز اظهار اميدواري كرد كه منش و رفتار ائمه اطهار الگويي براي همه باشد و بتوانيم باوجود فشارهاي مختلف اقتصادي آنچه در توان داريم به نيازمنداني كه در همسايگي ما زندگي مي كنند، به آن‌ها عنايت و توجه ويژه اي داشته باشيم.
حسين فلاح گفت: برگزاري چنين مراسم‌هايي بسيار خوب است و ان‌شاءالله هميشه دل ها ‌شاد باشد و در ايام خوش ، شادي و نشاط در كنار هم باشيم .
شهردار ميبد هم با تشكر از حضور مردم از برگزاري برنامه‌هاي ويژه در كنار فعاليت‌هاي خدماتي و عمراني خبر داد و گفت : ان‌شاءالله با اجراي اين برنامه‌ها بتوانيم در حوزه‌هاي فرهنگي و اجتماعي نيز فعاليت‌هايي داشته باشيم .
وي از مردم خواست كه در شبكه‌هاي اجتماعي هر پستي مي‌گذارند گذاشتن هشتك ميبد دوست‌داشتني و ميبد شهر جهاني زيلو را نيز فراموش نكنند.
وي همچنين ميلاد حضرت علي (ع) را تبريك گفت و اظهار اميدواري كرد كه سايه همه پدرها پايدار بماند و ياد پدرهاي آسماني و پدرهاي شهيد فراموش نشود.
مراسم جشني كه در پارك غدير در روستاي حسن‌آباد با قدمت 200 سال در بر فراز منطقه‌اي كه به بام ميبد معروف است همزمان با شب چهارشنبه‌سوري بود كه مردم براي دوري از خطرهاي احتمالي به اين مراسم دعوت‌شدند.
پارك غدير در مراسم‌هاي مختلف پذيراي جمع زيادي از مردم است.
ميبد 17 محله و آبادي به نام‌هاي ميبد بالا ، بشنيغان ، مهرجرد ، شاه جهان آباد ، اميرآباد ، فيروزآباد ، ده آباد ، حسن آباد ، كوچك ، محمود آباد ، ركن آباد ، بدرآباد ، بفروئيه ، علي‌آباد ، شهيديه و بيده و... دارد.
مركز شهرستان 104هزارنفري ميبد در 50 كيلومتري شمال غرب شهر يزد مركز اين استان قرار دارد.
9934/ 2047/

سرخط اخبار استان‌ها