بهای هتل و رستوران ایام نوروز در گیلان تغییر نمی كند

رشت – ایرنا – دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان گفت: مدیران هتل ها و رستوران ها طی ایام نوروز اجازه افزایش نرخ ندارند و خاطیان از این امر جریمه سنگینی می پردازند.

شهرود امیرانتخابی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : موضوع یادشده در قالب دستورالعمل به همه تاسیسات گردشگری ابلاغ شده و فعالان این حوزه موظف به اجرای آن هستند.
وی افزود : نظارت بر تاسیسات گردشگری توسط 20 گروه آغاز شده و علاوه بر گرانفروشی ،كم فروشی ها نیز كنترل می شوند.
وی ادامه داد: هدف از نظارت و بازرسی جریمه نیست بلكه این اقدام با هدف تامین رضایت و آرامش خاطر گردشگران صورت می گیرد.
مدیر كل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان یادآور شد: اولویت برنامه های طرح ریزی شده در راستای توسعه گردشگری داخلی و ایجاد نشاط اجتماعی است.
امیرانتخابی با اشاره به راه اندازی و فعالیت 14 اقامتگاه بوم گردی در ایام نوروز 98 تصریح كرد: این اقامتگاه ها با ظرفیت 280 نفر آماده پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی هستند.
وی خاطرنشان كرد: گیلان پس از خراسان رضوی و مازندران سومین استان پرتردد كشور شناخته شده و امسال نیز با همه امكانات آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی است.
99 هتل ، 95 مجتمع تفریحی گردشگری و اقامتی ، 275 مجتمع پذیرایی بین راهی ، 32 هتل آپارتمان، یك هزار و 480 خانه مسافر ، 58 سفره خانه سنتی، 75 دفتر خدمات مسافرتی و یك تاكسی گردشگری در گیلان آماده خدمات رسانی به گردشگران نوروزی هستند.
1881 /6030

سرخط اخبار استان‌ها