رعايت انصاف با استفاده از سيره حضرت علي(ع) نهادينه شود

قم - ايرنا - معاون سواد آموزي اداره كل آموزش و پرورش قم گفت: لازم است رعايت انصاف در ابعاد مختلف به خصوص در زمينه فعاليت هاي اقتصادي به عنوان يك اصل مهم با استفاده از سيره حضرت علي(ع) در ميان جامعه نهادينه شود.

حجت الاسلام و المسلمين محمد رضا قاسمي نيا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: انقلاب اسلامي ما برگرفته از مكتب حضرت علي(ع) است و به همين دليل بايد سيره و روش زندگاني ايشان در همه ابعاد فردي و اجتماعي براي مردم الگو باشد.
وي افزود: امروز مسئولان و مردم با عمل به سيره حضرت علي(ع) وكمك يكديگر مي توانند، عدالت اقتصادي را در كشور پياده و گره از مشكل هاي ايجاد شده باز كنند.
وي با اشاره به جايگاه متعالي حضرت علي(ع) ادامه داد: عمل به فرمايشات ايشان كه بسياري از آنان در نهج البلاغه براي ما به يادگار مانده است مي تواند مانند مرهمي براي درمان دردهايمان باشد.
قاسمي نيا گفت: تقواي الهي، نظم در زندگي، وحدت و پرهيز از تفرقه، دوري از دنيا طلبي، راستگويي و حق طلبي، جهاد در راه خدا، داشتن انصاف و رسيدگي به يتيمان و محرومان از جمله درس هايي است كه بايد از سيره آن حضرت بياموزيم.
وي بيان كرد: اگر در روز 13 رجب سالروز ميلاد حضرت علي(ع) را گرامي مي داريم بايد به دنبال آن به فكر عمل به فرمايشات ايشان هم باشيم و اين آموزه ها را در جامعه خود پياده كنيم.
وي ادامه داد: رسيدگي به وضعيت محرومان جامعه از جمله وصاياي حضرت علي(ع) است و در همين رابطه همه ما وظيفه داريم در اين شرايط سخت اقتصادي به فكر كمك به نيازمندان باشيم تا آنان نيز سال جديد را با خاطره اي خوش آغاز كنند.
7405/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها