۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۸:۲۳
کد خبر: 83249479
T T
۰ نفر
استاندار گيلان: نگراني بين مردم ايجاد نشود

رشت - ايرنا - استاندار گيلان با تصريح اينكه نبايد باعث بوجود آمدن نگراني بين مردم باشيم ، گفت: نظام مقدس اسلامي هر تصميمي كه اتخاذ كند، به عنوان كارگزار موظف به پذيرش آن هستيم.

گزارش روابط عمومي استانداري گيلان به ايرنا حاكيست؛ مصطفي سالاري عصر سه شنبه در ديدار با ائمه جمعه استان اظهار داشت: سال 97 سال بسيار درخشاني براي گيلان بود؛ سالي كه راه آهن بزرگترين پروژه 40 تا 50 ساله اخير گيلان با سفر رييس جمهوري به بهره‌برداري رسيد.
وي با بيان اينكه با بهره‌برداري از راه آهن قزوين- رشت همزمان عمليات اجراي دو پروژه ديگر راه‌آهن آغاز شده افزود: عمليات اجراي پروژه بندركاسپين و پروژه بسيار مهم رشت- آستارا كه حدود 9 هزار ميليارد تومان هزينه دارد با برنامه‌ريزي صحيح، درآمدهاي قابل توجهي را به همراه مي‌آورد.
استاندار گيلان به افتتاح پروژه‌هاي استان در سال 97 اشاره و خاطر نشان كرد: در سه مناسبت هفته دولت، دهه مبارك فجر و سفر رييس جمهوري به استان، حدود دو هزار پروژه متوسط و بزرگ با ارزش اقتصادي شش هزار و 284 ميليارد تومان در حوزه‌هاي عمراني و اقتصادي طي اين ايام افتتاح شده كه در مقايسه با سنوات گذشته دستاورد قابل توجهي را نشان مي‌دهد.
وي تصريح كرد: براي سال 98 پروژه‌هاي بسيار خوبي مربوط به راه‌ها، بزرگراه‌ها، بيمارستان‌ها و غيره براي افتتاح در نظر گرفته شده است.
سالاري با اشاره به اينكه با همت تمام مسئولان در حوزه اشتغال نسبت به قبل بايد كارهاي اساسي‌تر انجام شود، اظهار داشت: براي مردم بين استاندار، امام جمعه، فرماندار و ساير مديران تفاوتي وجود ندارد بلكه از همه انتظار دارند تا كارها را به درستي انجام دهند.
وي به مشكلاتي اقتصادي و معيشتي كه امسال براي مردم پيش آمده اشاره و خاطر نشان كرد: همه مسئولان و ائمه جمعه درگير اين معضل بودند؛ مردم همه سختي‌ها را تحمل و صبوري كردند، لذا تمام مسئولان وظيفه داريم تا گام هاي درستي براي كاهش مشكلات معيشتي مردم برداريم.
نماينده عالي دولت در گيلان با بيان اينكه كشور عزيزمان ايران درگير جنگ تحميلي هشت ساله بود و در اين راه شهدا، جانبازان زيادي نثار انقلاب شد؛ تأسيسات زيربنايي كشور، ، شهر و روستا‌هايمان بمباران شد ، اظهار داشت: آن روزها مي‌دانستيم جنگ تلفات و هزينه دارد و به همين دليل مردم پشت نظام را خالي نكردند و در مقابل دشمن ايستادند.
وي با اشاره به اينكه در مقابل فشارها، ظلم و ستم‌هاي آمريكا دو راه داريم افزود: يا بايد در برابر فشار‌هاي آنان سر فرود بياوريم و تسليم شويم و يا براي اينكه عزت ملي و عزت انقلاب‌مان حفظ شود ، مذاكره كنيم همانطور كه پيامبر اكرم (ص) هرگاه نياز بود با دشمنان خود مذاكره مي‌كرد.
سالاري با بيان اينكه ما براي آرمان‌ها، اهداف، باورها و اعتقاداتمان در حال جنگ هستيم گفت: قبلاً جنگ با سلاح انجام مي‌گرفت ولي امروز جنگ نرم ، جايگزين آن شده و تحريم نمونه‌اي از اين امر است.
وي با اشاره به اينكه نظام جمهوري اسلامي تصميم گرفته كه پاي آرمان‌ها و باورهاي خودش بايستد، اظهار داشت: در مواقعي كه صلاح كشور بود و تصميم گرفتند كه مذاكره كنند و به همه نشان دهند كه اهل مذاكره هستند، ما بايد با سربلندي بگوييم كه خوب مذاكره كرديم و امروز هم بايد بگوييم كه خوب ايستادگي مي كنيم و اين مهم ، عامل وحدت بين ما شود.
استاندار گيلان تصريح كرد: جمهوري اسلامي براي تصميمات خود ساختار دارد و همه ما وظيفه داريم از آن پيروي كنيم.
وي با اشاره به اينكه نبايد باعث نگراني بين مردم شويم، افزود: نظام هر تصميمي گرفت، من به عنوان كارگزار نظام وظيفه دارم آن را بپذيرم.
سالاري با بيان اينكه فضاي استان با درايت آيت الله فلاحتي و همت همه ائمه جمعه فضايي مطلوب است، اظهار داشت: با تلاش و هم‌افزايي از نعمت فراواني كه خداوند به استان گيلان داده مي‌توان بدون نياز به منابع مالي دولتي، ده‌ها شغل مستمر و پايدار ايجاد كرد كه اين مهم ، همت جمعي همه را طلب مي‌كند.
وي به اختصار تعدادي از اين منابع را مورد بحث قرار داد و گفت : در آب‌بندان‌ها 700 مورد هدف‌گذاري كرديم؛ يكي از آنان عميق‌تر كردن آب‌بندان‌ها براي ذخيره آب كشاورزي است و دوم اينكه در آن بتوانيم ماهي و پرنده پرورش دهيم، تأسيسات گردشگري شناور و غير شناور راه‌اندازي كنيم كه متوسط هر كدام از اينها به غير از كشاورزي يك نفر را مي‌تواند مشغول به كار كند.
نماينده عالي دولت در گيلان تصريح كرد: بدون بودجه دولتي مي‌توان رودخانه‌هاي استان را ساماندهي كرد ، اين پروژه بسيار مهم بوده و شيوه نامه آن تهيه شده است.
وي به هدف گذاري 700 گيل پارك (واحدهاي خدماتي گردشگري) اشاره كرد و افزود: با احداث واحدهاي كوچك با معماري گيلان كه شامل نمازخانه، سرويس بهداشتي، ميني سوپر ماركت، كافي شاپ، رستوران و يك پمپ بنزين كوچك است كه خدمات به مسافران ارائه دهد؛ حداقل يك هزار و 400 شغل ايجاد مي شود.
سالاري افزود: شناگاه هاي استان بدون متولي است و از هم اكنون بايد به فكر اين باشيم كه چگونه نجات غريق تهيه و حق‌الزحمه آنان را پرداخت كنيم، بايد اين باور را داشته باشيم كه شناگاه ها محل ايجاد درآمد است و حدود 60 نقطه مطالعه شده سنوات گذشته وجود دارد كه بايد اطلاع رساني كنيم تا سرمايه‌گذاران با رعايت مسائل شرعي و فرهنگي، در رديف اماكن سرمايه‌گذاري كنند و در اين حوزه مي‌توان نزديك به 100 نفر شغل ايجاد كرد.
وي افزود: بيش از 30 نقطه از رودخانه‌هاي استان اتصال به دريا دارند كه مي‌توان با لايروبي از آن گردشگري دريايي ايجاد كرد.
نماينده عالي دولت در گيلان با بيان اينكه با احداث واحدهاي بوم‌گردي در روستاها مي‌توان ضمن ايجاد اشتغال از تضعيف كشاورزي و مهاجرت روستاييان به شهرها جلوگيري كرد، اظهار داشت: در اين موارد حدود 10 برنامه ‌داريم كه دو مورد از آنها شيوه نامه و به شهرستان ها تفويض شد.
وي با اشاره به اينكه در كارهاي اجرايي خطاي احتمالي وجود دارد و در خطاي سهوي بايد به يكديگر كمك كنيم، خاطر نشان كرد: ائمه جمعه با نظرات خود مي‌توانند براي بهتر شدن امور، كمك كنند و ما هم استقبال مي كنيم.
استاندار گيلان در پايان به برخي از سوالات و موارد مطرح شده از سوي ائمه جمعه پاسخ داد.
7296/2007/

سرخط اخبار استان‌ها