۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۷:۱۲
کد خبر: 83249458
T T
۰ نفر
مسلمانان آلمان خواستار تشدید تدابیر امنیتی در مساجد شدند

تهران – ایرنا – اقلیت مسلمان آلمان از مقام های امنیتی این كشور خواستند تا تدابیر امنیتی و حمایت از مساجد آلمان را افزایش دهند.

به گزارش سه شنبه شب خبرگزاری آناتولی تركیه، «ایمن مزیك» رئیس شورای مركزی مسلمانان آلمان در یك كنفرانس خبری در برلین گفت: حضور پلیس در اطراف مساجد به بازدارندگی حملات احتمالی تندروها كمك خواهد كرد.
وی افزود: این اقدام آلمان همچنین یك معنای نمادین نیز خواهد داشت و اقلیت مسلمان احساس خواهد كرد كه دولت و جامعه مسئولیت تامین امنیت آن ها را برعهده دارند.
حملات نژادپرستانه علیه مسلمانان طی سال های گذشته در آلمان به ویژه پس از موج اخیر ورود پناهجویان به این كشور افزایش یافته است.
پلیس آلمان 578 مورد ارتكاب به جرم علیه مسلمانان در ماه های ژانویه تا سپتامبر 2018 را ثبت كرده و دستكم 40 مسلمان نیز در حمله نژادپرستان زخمی شدند.
آلمان پس از فرانسه بزرگترین جامعه مسلمان را در میان كشورهای اروپای غربی در خود دارد. شمار مسلمانان در آلمان 4 میلیون و 700 هزار نفر برآورد می شود.
جمعیت كل آلمان حدود 81 میلیون نفر است.
جمعه گذشته نمازگزاران مسلمان در دو مسجد در شهر «كرایس چرچ» نیوزیلند هدف حمله مسلحانه قرار گرفتند. این حمله 50 كشته و ده ها زخمی در پی داشت.
متهم اصلی این اقدام تروریستی فردی 28 ساله به نام «برنتون هریسون ترنت» اهل استرالیاست كه تصاویر جنایت وی از فیسبوك پخش شد و در شبكه های اجتماعی انتشار پیدا كرد.
شبك**9365**1392