امكان اسكان بيش از 400 هزار مسافر نوروزي در اصفهان فراهم شد

اصفهان - ايرنا - دبير ستاد اجرايي خدمات سفر استان اصفهان گفت: با توجه به بازگشايي زاينده رود و احتمال افزايش شمار گردشگران، تمهيداتي صورت گرفته تا بيش از 400 هزار نفر در طول شبانه روز در اين منطقه اسكان يابند.

فريدون الهياري روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: ظرفيت اقامتي پايدار اين استان براي تعطيلات نوروز 98 به بيش از 400 هزار نفر افزايش يافت اما تصميم و تدابير لازم براي بيش از اين ميزان اتخاذ شده است.
وي با اشاره به رزرو بيشتر هتل هاي اصفهان در روزهاي اخير تصريح كرد: پيش بيني مي شود ظرفيت هتل هاي اصفهان در ساعت هاي آينده تكميل شود همچنين در نوبت نخست رزرو مدارس اصفهان با بيشترين حجم متقاضي روبه رو بود و از اين حيث رتبه نخست كشور به اين كلانشهر اختصاص دارد.
دبير ستاد اجرايي خدمات سفر استان اصفهان استفاده از ظرفيت اقامتي شهرستان هاي اطراف و نزديك اصفهان مانند خميني شهر، فلاورجان، برخوار و شاهين شهر را از جمله ديگر برنامه هاي اين مجموعه براي اسكان مسافران ياد كرد.
وي درباره كمبود توفقگاه در مناطق مركزي اصفهان ادامه داد: امسال از محوطه هاي روباز مدارس و اداره ها براي استقرار خودروها استفاده خواهد شد تا بخشي از اين نياز حل شود.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري اصفهان با اشاره به آثار تاريخي اين خطه گفت: فروش بليت اماكن تاريخي پرمخاطب اين استان مانند مسجد امام، مسجد شيخ لطف الله، چهلستون و برخي از اماكن گردشگري كاشان بصورت الكترونيكي انجام مي شود تا بازديد گردشگران از اين آثار با سهولت بيشتري همراه باشد.
وي برگزاري 2 هزار برنامه فرهنگي هنري در ايام عيد در استان را مفيد دانست و اضافه كرد: رويداد فرهنگي نوروزگاه به عنوان شاخص ترين برنامه دوم فروردين در باغ موزه چهلستون آغاز مي شود و تا پايان نوروز ادامه مي يابد.
دبير ستاد اجرايي خدمات سفر اصفهان اظهارداشت: برپايي نمايشگاه، اجراي آيين هاي ملي، رقص و آواز محلي، مراسم شاهنامه خواني، تئاتر خياباني و ديگر بخش هاي هنري از جمله برنامه هاي اين رخداد به شمار مي رود.
وي خاطرنشان كرد: برگزاري نمايشگاه و معرفي آداب و رسوم اقوام ساكن استان اصفهان از جمله فارس، لُر، ترك قشقايي، گُرجي، ارامنه و عرب قرجويه از نقاط عطف اين برنامه است.
به گزارش ايرنا، استان اصفهان جدا از تنوع زيست محيطي و اقليمي با بيش از 22 هزار بنا و اثر تاريخي كه يكهزار و 850 مورد آن به ثبت ملي و هفت اثر آن به نام هاي ميدان نقش جهان، كاخ چهلستون، باغ فين كاشان و مسجد جامع و سه قنات به نام هاي 'وزوان' ،'مزدآباد' و 'مون' به ثبت جهاني رسيده، كانون توجه گردشگران خارجي و داخلي بويژه در ايام نوروز است.
همچنين در استان اصفهان بيش از 600 خانه تاريخي وجود دارد كه بيش از نيمي از آنها در شهر اصفهان قرار دارد.
6020/6026/

سرخط اخبار استان‌ها