استاندار خراسان شمالي: فشار سياسي انتصاب ها را بر نمي تابم

بجنورد- ايرنا- استاندار خراسان شمالي با بيان اينكه در انتصاب ها و انتخاب ها نگاه سياسي ندارم گفت: در انتصاب هاي اخير و در هيچ انتخابي، تحت فشار سياسي نبوده ام و اين فشار را برنمي تابم.

به گزارش ايرنا، محمدعلي شجاعي سه شنبه شب در نشست خبري اظهار داشت: برخي از انتصاب ها كه توسط وزارت خانه ها انجام مي شود، اگر رابطه اي ميان نمايندگان مجلس و وزارت خانه هست، من نمي توانم آن را تغيير دهم.
وي افزود: رويكرد من در انتصاب افراد، كمك به رشد و توسعه استان و منتفع شدن مردم است.
وي در باره انتصاب رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: در اين انتصاب، فشاري بر من نبوده است كه آن را قبول كنم و البته به خاطر مردم كمك كنيم تا اين مدير در مديريت موفق باشد.
شجاعي با بيان اينكه انتصاب ها هر گونه باشد و هر فرد انتخاب شود باز هم مخالفاني خواهد داشت خاطرنشان كرد: براي اينكه تشخيص دهيم مديرتازه منصوب شده، كارآمدي لازم را دارد زمان زيادي طول نخواهد كشيد.
استاندار خراسان شمالي در بخش ديگر سخنان خود در باره ابطال پروازها در فرودگاه بجنورد اظهار داشت: در اين باره اعتراض ها و گلايه ها را به صورت مكتوب به وزارت راه و شهرسازي منعكس كرده ام.
وي افزود: پيگير هستم تا پروازها در فرودگاه بجنورد سامان يابد.

* 7500 ميليار ريال مصوبه اجرا نشده
استاندار خراسان شمالي گفت: پنج هزار و 500 ميليارد ريال مصوبه سفر رهبر انقلاب به استان اجرايي نشده است كه اين مصوبه ها شناسايي شده و تلاش داريم تا در يكي دو سال آتي تعيين تكليف شوند.
وي تصريح كرد: 2 هزار ميليارد ريال مصوبه هاي سفر رئيس جمهوري به استان هم اجرا نشده است كه پيگيري ها براي اجراي آن انجام مي شود.
شجاعي در باره پرداخت معوقات كارگران گفت: تاكنون 95 درصد از معوقات كارگران، پيمانكاران بخش خصوصي و بخش دولتي پرداخت شده است.

* رونمايي از سند توسعه استان در سال آتي
استاندار خراسان شمالي با اشاره به تدوين سند توسعه استان گفت: سند توسعه استان با استفاده از توان و نظارت نخبگان و صاحب نظران تدوين مي شود.
وي افزود: اين سند سال آتي رونمايي مي شود
وي در باره مشكلات در بازار و بويژه بازار گوشت مرغ در استان گفت: ميزان توليد مرغ در استان كم است و بخش زيادي از نياز استان به اين محصول از ساير استان ها تامين مي شود و در اين شرايط قيمت تمام شده تحت تاثير قرار مي گيرد.
وي با تاكيد بر اينكه مديران و فرمانداران بايد در محل خدمت خود ساكن باشند گفت: نيروهاي وزارت كشور تا نيمه ارديبهشت سال آتي فرصت دارند تا در محل خدمت خود ساكن شوند در غير اين صورت از ادامه فعاليت باز مي مانند.
استاندار خراسان شمالي گفت: مديران شهرستاني هم تا سي ام ارديبهشت ماه سال آتي فرصت دارند تا در محل خدمت خود ساكن شوند و در اين زمينه فرمانداران مكلف هستند موارد را رصد كنند.
استان 863 هزار نفري خراسان شمالي در شمال شرق كشور واقع است.
7185/ 6042

سرخط اخبار استان‌ها