محدوديت هاي ترافيكي نوروز 98 در خراسان شمالي اعلام شد

بجنورد- ايرنا- رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي خراسان شمالي گفت: همزمان با نوروز 98 محدوديت هاي ترافيكي در برخي محورهاي استان در روزها و ساعات خاص اعمال مي شود.

سرهنگ عليرضا حسين زاده سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: با توجه به افزايش تردد و حجم بالاي سفر در تعطيلات نوروز سال 1398 و به منظور ارتقاي ضريب ايمني و تسهيل عبور و مرور وسايل نقليه محدوديت ‌ها و ممنوعيت‌ هاي ترافيكي تا پايان 17 فروردين ماه سال 98 در محورهاي استان اعمال مي شود.
وي افزود: بر اين اساس عبور و مرور انواع موتورسيكلت در ايام اجراي طرح نوروزي در تمامي آزادراه ها و بزرگراه ها ممنوع است.
سرهنگ حسين زاده گفت: در تمامي محورهاي برون شهري نيز ممنوعيت و محدوديت ترافيكي براي انواع تريلر و كاميون خواهيم داشت.
وي افزود: اين در جالي است كه عبور و مرور انواع تريلر، كاميون و تانكرهاي حامل مواد سوختي و فاسد شدني يا داراي مجوز از پليس راهور ناجا از اين امر مستثني بوده و ممنوعيت تردد اين قبيل وسايل نقليه فقط در راه هايي اعمال مي شود كه مقررات يك طرفه شدن عبور و مرور در آن ها اجرا مي شود و يا ممنوعيت تردد در طول سال دارند.
سرهنگ حسين زاده اظهار داشت: همچنين تردد انواع تريلر، كاميون و كاميونت در تاريخ 13 فروردين ماه سال 98 در كليه محورهاي برون شهري استان ممنوع است.
وي به محدوديت هاي ترافيكي محورهاي استان اشاره كرد و گفت: اين محدوديت ها را در محور فاروج- شيروان، بجنورد- چمن بيد و جنگل گلستان و بالعكس داريم.
رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي خراسان شمالي افزود: بر اين اساس تردد انواع تريلر و كاميون از ساعت هفت صبح الي 22 شب تاريخ هاي 28 و 29 اسفند ماه، و تاريخ هاي 4 ، 8 ، 9 ،14 ، 15 و 16 فروردين ماه سال 98 در اين محورها ممنوع است.
وي با اشاره به ممنوعيت تردد در محور جنگل گلستان به چمن بيد و بالعكس، اظهار داشت: ممنوعيت تردد را در همين ساعات در تاريخ هاي 28 ، 29 اسفند ماه سال جاري و 4 ، 8 ، 9 ،14 ، 15 و 16 فروردين ماه سال 98 خواهيم داشت.
بر اساس اعلام پليس راه خراسان شمالي هم اينك در بيشتر محورهاي استان برف و باران را داريم و جاده ها لغزنده هستند.
به گزارش ايرنا؛ بر اساس پيش بيني هواشناسي خراسان شمالي دماي هواي استان در آغاز تعطيلات نوروز بويژه روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه كاهش محسوس مي يابد.
بر اين اساس سامانه بارشي فعالي كه از يكشنبه شب در استان آغاز شده تا چهارشنبه شب استان را تحت تاثير قرار مي دهد كه سبب وزش باد شديد بعضي ساعات باد بسيار شديد و رگبار باران توام با رعدوبرق و در پاره اي نقاط با احتمال تگرگ و بتدريج بارش باران خواهد شد.
براساس پيش بيني ها كاهش محسوس 16-14 درجه سلسيوس دما تا صبح پنجشنبه بويژه در ساعات روز رخ مي دهد.
بر اين اساس به ارگان ها و ادارات ذيربط توصيه مي شود تمهيدات لازم براي جلوگيري از كاهش خسارات احتمالي به عمل آيد و به مسافران نيز توصيه مي شود با تجهيزات ايمني كامل سفر كنند تا مشكلي را در طول سفر نداشته باشند.
استان خراسان شمالي در شمال شرق كشور واقع شده است كه مسيرهاي ارتباطي اين استان در ايام تعطيلات نوروز پر تردد است.
ط/ 6042

سرخط اخبار استان‌ها