۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۶:۲۰
کد خبر: 83249442
T T
۰ نفر
8800 نفر در هرمزگان معتكف شدند

بندرعباس- ايرنا- همزمان با سيزدهم رجب سالروز ميلاد با سعادت مولاي متقيان حضرت علي(ع)، سنت حسنه اعتكاف در هرمزگان از سحرگاه امروز چهارشنبه با شركت بيش از هشت هزار و 800 نفر در استان آغاز شد.

به گزارش ايرنا، معتكفان اين آيين معنوي را در 95 مسجد با قرائت زيارت آل ياسين و با اجراي برنامه هاي متنوع فرهنگي شروع كردند.
مديركل تبليغات اسلامي هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: مراسم معنوني و عبادي اعتكاف از 13 تا 15 رجب برابر با 29 اسفند 97 تا دوم فروردين 98 به مدت سه روز در مساجد هرمزگان و سراسر كشور برگزار مي شود.
حجت الاسلام علي اكبر انصاري راد بيان داشت: بيشترين شمار معتكفان امسال در هرمزگان مربوط به شهرستان هاي ميناب و بندرعباس است.
وي بيان داشت: امسال در مقايسه با سال گذشته شمار معتكفان به دليل همزماني مراسم اعتكاف با ايام نوروز حدود 9 هزار نفر كاهش داشته است.
حجت الاسلام انصاري راد با اشاره به اهميت اعتكاف، افزود: ايام اعتكاف بهترين زمان براي اصلاح و خودسازي است و معتكفان بايد از اين فرصت ارزشمند نهايت استفاده را داشته باشند.
به گزارش ايرنا، اعتكاف از جمله عبادت‌ هاي مستحب است كه در آن، فرد براي مدتي در مسجد مي‌ماند و روزه مي‌گيرد؛ اركان اين عبادت، اقامت در مسجد و روزه داري بوده و معتكفان بيشتر وقت خود را صرف انجام اعمال عبادي مي‌كنند.
7198/6048

سرخط اخبار استان‌ها