۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱:۰۸
کد خبر: 83249410
T T
۰ نفر
راه هاي برفي خلخال به زنجير چرخ نيار دارد

اردبيل - ايرنا - رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي خلخال گفت: به علت بارش برف همراه با كولاك در تمام راه هاي ارتباطي اين شهرستان حركت در سطح برفي جاده ها نيازمند استفاده از زنجير چرخ و ساير تجهيزات زمستاني است.

محمد قرباني سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بارش برف همراه با كولاك شديد كه از عصر امروز در تمام راه هاي ارتباطي اين منطقه آغاز شده هم اكنون با شدت ادامه دارد.
وي گفت: با تلاش شبانه روزي راهداران اين اداره در حال حاضر غير از راه مسدود شده از برف خلخال به پونل در استان گيلان ساير راه هاي ارتباطي اين شهرستان باز بوده و تردد خودروها با استفاده از زنجير چرخ جريان دارد.
او اظهار داشت: راه هاي خلخال به اسالم ، فيروزآباد ، گيوي ، هشجين ، شاهرود و سرچم برفي ، يخبندان و توام با كولاك و محدوديت ديد بوده و برغم نمك پاشي جاده ، سردي هوا موجب يخ زدگي اين راه ها شده است.
وي به رانندگان توصيه كرد قبل از سفر و حركت به سمت راه هاي كوهستاني اين شهرستان بويژه گردنه الماس واقع در مسير ارتباطي خلخال به اسالم از ايمني قسمت هاي فني خودرو اطمينان يافته و با استفاده از زنجير چرخ با احتياط رانندگي كنند.
قرباني با بيان اينكه ارتفاع برف در گردنه الماس به بيش از 25 سانتيمتر رسيده ، افزود: شدت بارش برف و كولاك در جاده خلخال به هشجين بيش از ساير راه هاي ارتباطي منطقه است.
خلخال در جنوب اردبيل از شهرستان هاي سردسير كشور است.
7119/6018

سرخط اخبار استان‌ها