تعداد مصدومين چهارشنبه سوري در كردستان به 87 نفر رسيد

سنندج - ايرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي كردستان گفت: بر اثر انفجار مواد محترقه در حوادث چهارشنبه سوري تا ساعت 24سه شنبه، 87 نفر در شهرهاي مختلف اين استان دچار سوختگي شده و مصدوم شده اند.

دكتر هومن قصري بامداد چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: سنندج و قروه بيشترين تعداد مصدومين را ساعت 22 و 30 دقيقه شب سه شنبه داشتند كه هر كدام 20 مصدوم را ثبت كرده بودند.
وي افزود: مريوان هم با يك مصدوم كمترين آمار را داشت.
اقصري با بيان اينكه اين مصدومان بخاطر سوختگي هاي سطحي در نواحي دست و صورت به مراكز درماني و بيمارستاني مراجعه كرده و تحت درمان قرار گرفتند، افزود: براساس برنامه ريزي هاي انجام شده از عصر امروز تا شب نوروز، اورژانس بيمارستان ها براي پذيرش مصدومان و خدمات رساني به آنان آماده باش هستند.
قصري يادآور شد: پزشكان متخصص چشم پزشكي، جراحي و ديگر تخصص ها از ساعت 13 تا 12 امشب در بيمارستان ها و مراكز درماني استان مستقر و آماده ارائه خدمات درماني تخصصي به مصدومان احتمالي هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي كردستان اضافه كرد: در راستاي خدمات رساني به مسافران نوروزي نظارت بر نحوه عملكرد مراكز درماني و بهداشت غذا و دارو در استان نيز با جديت انجام مي شود.
به گزارش ايرنا، در آخرين چهارشنبه سال (چهارشنبه سوري) و عيد نوروز برخي شهروندان با برپايي آتش و استفاده از مواد محترقه موجب آسيب زدن به خود و اطرافيان مي شوند، هر سال در اين ايام بخاطر بي احتياطي ها شاهد وقوع حوادث ناگواري هستيم.
بر اثر بي احتياطي و استفاده از مواد محترقه غير مجاز در حوادث چهارشنبه سوري سال گذشته 80 نفر در كردستان مصدوم شده بودند. كه امسال تا اين لحظه شاهد افزايش تعداد مصدومين هستيم.
9936 / 3034

سرخط اخبار استان‌ها