معاونت اقتصادي استانداري گلستان بايد به جايگاه حرفه اي خود برگردد

گرگان - ايرنا - سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري گلستان گفت: بازگرداندن جايگاه حاكميتي اين حوزه در بين دستگاههاي اجرايي به منظور حمايت از سرمايه گذاري، دور كردن اقتصاد از موضوعات سياسي و شفافيت در سرمايه گذاري از مهمترين برنامه هاي اين مديريت است.

به گزارش خبرنگار ايرنا محمد حميدي امروز سه شنبه در نشست با خبرگزاري ها به برخي اقدامات اقتصادي و تنظيم بازار در آستانه سال نو اشاره و اظهار داشت: روزانه 85 تا 90 تن مرغ در گلستان به قيمت هر كيلو 115 هزار ريال توزيع مي شود.
وي اضافه كرد: اين ميزان مرغ توزيعي حدود 20 درصد توان توليد استان است و مابقي ظرفيت با نرخ 130 تا 140 هزار ريال بين هتل ها و رستوران ها توزيع مي شود.
وي بيان داشت: طي چند هفته اخير حدود 1130 تن شكر با قيمت 30 تا 35 هزار ريال در كيلو بين مردم گلستان توزيع شد و اين روند در تعطيلات نوروزي به ميزان 2 هزار تن ديگر انجام خواهد شد.
سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري گلستان اضافه كرد: 740 تن گوشت گوساله منجمد و 35 تن گوشت گوسفندي منجمد از برزيل طي نيمه دوم امسال وارد گلستان و توزيع شد.
حميدي با بيان اينكه فرودگاه بين المللي گرگان يكي از مبادي ورود دام زنده از خارج به داخل كشور تعيين شده است به برقراري پرواز گرگان - اكتائو (قزاقستان) از اوايل سال 98 اشاره كرد و گفت: هماهنگي راه اندازي اين پرواز با رويكرد رونق اقتصادي گلستان در داخل كشور انجام شده و منتظر موافقت و انجام امور در كشور طرف مقابل هستيم.
وي در ادامه همچنين گفت: امروز دنيا به سمت رقابتهاي اطلاعاتي و رسانه رفته و ما هم بايد از اين ظرفيت در راستاي تقويت نظام و موفقيت دولت استفاده كنيم.
وي با بيان اينكه برخي افراد در فضاي مجازي مردم را نااميد مي كنند، يادآور شد: كساني كه مطالب خلاف واقع مي نويسند بايد در دنيا و آخرت پاسخگو باشند.
سرپرست معاونت اقتصادي استانداري گلستان همچنين گفت: سهميه اشتغال امسال استان 20 هزار نفر بوده و با توجه به آمار سامانه رصد در حد 29 هزار و 200 نفر نشان از رشد 50 درصدي بيشتر از سهميه اوليه دارد.
3014/2729