یكطرفه شدن محور هراز تصمیم ملی است

ساری- ایرنا- فرمانده پلیس راه مازندران با تایید اعتراض شماری از آملی ها نسبت به یكطرفه شدن و بستن موقت جاده هراز، گفت : یكطرفه شدن جاده هراز یك تصمیم ملی است و اكنون این محور باز و 2 طرفه شده است.

سرهنگ عیلرضا قدمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : البته افرادی كه اقدام به مسدود كردن محور هراز كرده بودند ارازل و اوباش بوده و توسط نیروهای انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.
وی با بیان اینكه طبق برنامه و تصمیم ملی زمانی كه ترافیك در هر طرف از محور هراز پر حجم شود ، پلیس راه می تواند محور را یكطرفه كند، ادامه داد: با توجه به حجم بالای تردد از تهران به سمت آمل یكطرفه شدن محور یك برنامه و تصمیم از قبل بوده است و اطلاع رسانی نیز شد.
فرمانده پلیس راه مازندران در عین حال تاكید كرد : مسئولان استانی نسبت به اهمیت تردد مازندرانی ها بویژه آملی كه در ارتفاعات البرز سكونت ییلاقی دارند واقف هستند و همكاری های لازم را انجام می دهند.
قدمی ادامه داد: در حال حاضر تردد خودروها در جاده هراز به صورت 2 طرفه شده است و ترافیك از سمت تهران به آمل پر حجم ولی روان است.
به گزارش خبرنگار ایرنا براساس اعلام پلیس راه، تردد تمامی وسایل نقلیه (به استثنای خودروهای امدادی و انتظامی) از ساعت 12 ظهر امروز(سه شنبه) 28 اسفندماه تا 2 بامداد روز چهارشنبه 29 اسفند ماه از آمل به سمت رودهن ممنوع بوده و از ساعت 14 همین روز تا 2 بامداد روز چهارشنبه با اعلام مامورین پلیس راه در محل، از رودهن به سمت آمل یكطرفه خواهد بود.
هراز ، سوادكوه و كندوان سه محور اصلی استان مازندران به پایتخت است كه در روزهای پایان هفته بویژه ایام نوروز و تابستان زیر بار ترافیك سنگین خودروهای مسافران می رود.
اعتراض به یك طرفه كردن هراز توسط آملی ها دارای سابقه است و پیش از این هم چند بار با تجمع داخل جاده سبب بسته شدن ان شده بودند.
معترضین می گویند كه سهمشان از تعطیلات ، ترافیك ، گرانی و زباله های بر جای مانده مسافران است و علاوه بر آن برای رسیدن به ییلاقشان نیاز به تردد آزاد در محور هراز دارند.
اعتراض مردم آمل به یكطرفه شدن جاده هراز و بستن مسیر به روی مسافران از شامگاه سه شنبه در فضای مجازی منتشر شده بود .
6990/1654

سرخط اخبار سیاست