ساختمان شهرداري لوندويل آستارا به بهره برداري رسيد

آستارا - ايرنا - ساختمان شهرداري لوندويل شهرستان آستارا طي آئيني با حضور مسئولان به بهره برداري رسيد.

به گزارش خبرنگار ايرنا شهردار لوندويل روز سه شنبه در اين آئين گفت: در سال 82، لوندويل به شهر تبديل شد اما تاكنون شهرداري در يك ساختمان كوچك و استيجاري مستقر بود و خوشبختانه با مشاركت خيران، ظرف يك سال ساختمان شهرداري در حاشيه جاده آستارا-رشت ساخته شد.
نعمت ياورپور افزود: ساختمان شهرداري در زميني به وسعت يكهزار و 700 متر مربع و با اعتباري بالغ بر 14 ميليارد ريال و در سه طبقه بنا شده و داراي سالن 250 نفره است و اين سالن در اوايل سال 98 تكميل خواهد شد.
وي بيان كرد: شهرداري لوندويل داراي 18 كارمند است و اين ساختمان آمادگي خدمات رساني به جمعيت 12 هزار نفري شهر و برپايي برنامه هاي فرهنگي و هنري را دارد و ساخت ميدان و بهسازي معابر در دستور كار شهرداري است.
شهردار لوندويل گفت: اعتبار شهرداري براي سال جاري 55 ميليارد ريال است و تا اواسط سال آينده 60 درصد آن در امور عمراني و 40 درصد براي هزينه هاي جاري صرف خواهد شد.
ياورپور افزود: اين شهر در محور تردد استان هاي شمال غرب كشور از اهميت برخوردار است و براي توسعه گردشگري آن، پارك هاي تفريحي شيلات محله با افزون بر يك ميليارد و 200 ميليون ريال و كرده سرا و خلج محله با بالغ بر 500 ميليون ريال اعتبار ساخته شده است.
فرماندار آستارا هم اظهار كرد: شناخت فرصت هاي سرمايه گذاري با توجه به قابليت هاي شهر ساحلي لوندويل، در توسعه آن موثر خواهد بود.
حسن رستم زاد افزود: جذب سرمايه گذار و سپردن فعاليت ها به بخش خصوصي موجب رونق مديريت شهري مي شود و بايد اعتماد سرمايه گذاران را با پشتوانه هاي قانوني جلب كرد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در دو بخش مركزي و لوندويل در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007