۲۸ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۲۸
کد خبر: 83249141
۰ نفر
آرامش بهاري به امام زادگان آستارا رسيد

آستارا - ايرنا - اجراي طرح آرامش بهاري با هدف ارائه خدمات فرهنگي به زائران داخلي و خارجي در تعطيلات نوروزي، در بقعه امام زادگان ابراهيم و قاسم (ع) شهرستان آستارا آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا رئيس اداره اوقاف و امور خيريه آستارا روز سه شنبه در بقعه امامزادگان اين شهرستان گفت: اين طرح تا 15 فروردين اجرا خواهد شد و غرفه هاي كودكان، مشاوره خانواده، وقف، پاسخ به سئوالات شرعي، حجاب و عفاف، كتاب و محصولات فرهنگي و چند رسانه اي راه اندازي شده است.
جمشيد مهدوي افزود: پنج مبلغ از قم، 12 خادم حرم امام زادگان و تعدادي از بانوان فعال فرهنگي با پاسخگويي به سئوالات شرعي و برگزاري مسابقات فرهنگي و قرآني، در اين طرح مشاركت مي كنند.
وي بيان كرد: در روز تحويل سال نو به بهانه احترام به 34 شهيد مدفون در جوار امامزادگان، به غبارروبي و عطرافشاني حرم و پخش زنده پيام نوروزي مقام معظم رهبري اقدام خواهد شد.
وي اظهار كرد: حسينيه و زائرسراي حرم براي اسكان مسافران آماده است و در تعطيلات نوروز 97، 85 هزار زائر داخلي و خارجي براي زيارت در حرم حضور يافته بودند و حضور روزانه حدود پنج هزار زائر در تعطيلات نوروزي امسال پيش بيني مي شود.
امامزادگان ابراهيم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسي كاظم (ع) هستند و در سال 253 هجري قمري در راه ترويج اسلام به شهادت رسيده اند و مزار آنها در هفت كيلومتري جاده آستارا به رشت واقع است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007

سرخط اخبار استان‌ها