تيم مقابله با آلودگي زيست محيطي در بندر شهيد رجايي مستقر شد

بندرعباس- ايرنا- مديركل بنادر و دريانوردي هرمزگان گفت: به دنبال واژگوني يك فروند كشتي تجاري در اسكله 24 بندر شهيد رجايي، تيم مقابله با آلودگي زيست محيطي در اين بندر مستقر شد.

به گزارش ايرنا، الله مراد عفيفي پور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تيم مقابله با آلودگي نفتي بندر نيز با تجهيزات كامل براي جلوگيري از آلودگي احتمالي وارد عمل شده اند.
وي با بيان اينكه اين كشتي حامل 165 تي اي يو كانتينر حامل مواد معدني و صنعتي بوده، خاطرنشان كرد: از اين شمار كانتينر تا به اين لحظه 11 تي اي يو كانتينر از دريا به محوطه بندري منتقل شده است.
وي بيان كرد: عمليات كارشناسي بررسي سانحه و مصاحبه با خدمه كشتي در حال انجام است و پس از جمع بندي گزارش نهايي، علل دقيق آن اطلاع رساني خواهد شد.
اين مقام مسوول با اشاره به مسووليت هاي مالك كشتي در پاكسازي كامل محل حادثه و جبران تمامي خسارت هاي احتمالي وارده، اظهار داشت: در حال حاضر، هيچ گونه خسارتي به تجهيزات بندري وارد نشده است.
عفيفي پور ابراز داشت: همه شرايط تحت كنترل كامل است و با مكاتبات و هماهنگي هاي انجام شده با مالك و نماينده كشتيراني مربوطه، عمليات پاكسازي محل حادثه از كشتي حادثه ديده آغاز مي شود.
صبح امروز يك فروند كشتي تجاري با 14 سرنشين كه همگي از اتباع بيگانه هستند، در اسكله 25 بندر شهيد رجايي واژگون شد.
در اين سانحه 11 نفر نجات يافتند و سه نفر مصدوم شدند كه حال عمومي آنها مساعد گزارش شده است.
بندر شهيد رجايي بزرگترين بندر كانتينري ايران است كه 80 درصد از عمليات كانتينري بنادر سراسر كشور را پشتيباني مي كند.
7198/6048

سرخط اخبار استان‌ها