۲۸ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۵۹
کد خبر: 83249016
۰ نفر
احتمال تروريستي بودن تيراندازي اوترخت قوت گرفت

تهران - ايرنا - خبرگزاري آلمان روز سه شنبه اعلام كرد پليس هلند به شواهدي دست يافته كه احتمال تروريستي بودن تيراندازي ديروز در شهر اوترخت را تقويت مي كند.

به گزارش ايرنا، خبرگزاري 'د. پ. آ' آلمان با اشاره به حمله مسلحانه روز گذشته در شهر اوترخت هلند كه 3 كشته بر جا گذاشت نوشت: با گذشت يك روز از اين حادثه گمانه زني ها در مورد انگيزه عامل اين حادثه همچنان ادامه دارد.
با اين وجود پليس هلند اعلام كرده است با توجه به شواهد به دست آمده به نظر مي رسد انگيزه اين اقدام، تروريستي بوده است.
پليس با استناد به نامه به جا مانده از متهم 37 ساله در خودرويي كه وي با آن فرار كرده و نيز نحوه اجراي اين حمله، به اين نتيجه رسيده است كه محتمل ترين فرض موجود، تروريستي بودن آن است.
هر چند پيش تر گزارش هايي در مورد ارتباط فرد مهاجم با قربانيان منتشر شده است اما پليس هلند پس از تحقيقات خود، اين ادعا را رد و اعلام كرده كه هيچ ارتباطي بين آنها وجود نداشته است.
در رابطه با اين تيراندازي بجز عامل آن، دو جوان 23 و 27 ساله ديگر كه هر دو اهل شهر اوترخت هستند نيز توسط نيروهاي پليس بازداشت شده اند.
به گفته مقامات پليس اين دو فرد براي تكميل مراحل بازجويي، همچنان در بازداشت به سر مي برند و خبري كه صبح امروز از سوي شهردار اوترخت مبني بر آزادي آنها اعلام شده، صحت ندارد.
منابع خبري روز دوشنبه اعلام كردند كه در حادثه حمله مسلحانه يك مهاجم به مردم و كشتار در ايستگاه تراموا و چند نقطه ديگر شهر اوترخت در مركز هلند، دستكم سه نفر جان خود را از دست داده اند.
ساعاتي بعد نيروهاي پليس از بازداشت مظنون اصلي اين حمله خبر دادند كه اصالتا ترك تبار بوده و در گذشته نيز چند بار در ارتباط با اتهامات مختلف از جمله اعمال خشونت آميز بازداشت شده است.

اروپام**6143**2040

سرخط اخبار جهان