۲۸ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۳۵
کد خبر: 83248904
۰ نفر
عيد بوشهري ها با ناپايداري جوي شروع مي شود

بوشهر- ايرنا- كارشناس اداره كل هواشناسي استان بوشهر گفت: بررسي نقشه هاي پيش يابي بيانگر اين است كه ناپايداري هاي جوي از اول تا پنجم فروردين 98 ماه در اين استان حاكم مي شود.

سهيل مساعدي روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: از روز پنجشنبه اول تا پنجم فروردين 98با عبور متوالي امواج ناپايدار ناشي از يك سامانه بارشي، ناپايداري هاي جوي در استان افزايش و آسمان به تناوب ابري و باراني مي شود.
وي بيان كرد: براين اساس روزهاي پنج شنبه و جمعه ضمن افزايش پوشش ابر، در برخي ساعت ها بارش خفيف و پراكنده باران همراه با وزش باد و احتمال رعد و برق پيش بيني مي شود.
مساعدي اضافه كرد: روز يكشنبه تا اوايل روز دوشنبه هفته آينده نيز با تقويت و تشديد ناپايداري ها، پيش بيني مي شود بارندگي ها درغالب نقاط استان تقويت و به صورت رگبار باران و رعد و برق همراه با وزش باد ادامه يابد.
وي گفت: طي اين مدت و درهنگام ناپايداري و وزش باد دريا نيز به تناوب متلاطم خواهد بود.
مساعدي يادآور شد: همچنين براساس بررسي نقشه هاي هواشناسي از امروز 28اسفند به سبب وزش باد شمال غربي سواحل جنوبي استان مواج و متلاطم و از فردا بتدريج دريا آرام مي شود.
وي افزود: از امروز آسمان غالبا صاف در سواحل جنوبي همراه با وزش باد و گاهي غبار محلي و از ظهر فردا همراه با افزايش ابر است.
مساعدي گفت: جهت وزش باد شمال غربي تا غربي با سرعت 10 تا 34 كيلومتر در ساعت و روي دريا و سواحل جنوبي از امروز تا 46 كيلومتر در ساعت پيش بيني شده است.
وي اضافه كرد: ارتفاع موج دريا در سواحل شمالي و مركزي 30 گاهي تا 120 سانتيمتر و در سواحل جنوبي 90 تا 180 و از فردا 60 تا 120 سانتي متر است.
مساعدي گفت: فردا در بندر بوشهر جزر اول دريا 02:02، مد اول دريا 08:26، جزر دوم دريا ساعت 13:19و مد دوم ساعت 19:42 است.
6047/6045

سرخط اخبار استان‌ها