۲۸ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۲۴
کد خبر: 83248890
۰ نفر
لغو سرویس ارزش افزوده برای سیم‌كارت‌های جدید

تهران- ایرنا- عزم جدی وزیر ارتباطات برای به صفر رساندن دریافت پیامك‌های تبلیغاتی وارد فاز جدیدی شده و بر همین اساس، سرویس ارزش افزوده برای سیم‌كارت‌های جدید غیرفعال شد.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی كشور در جدیدترین مقررات گذاری خود، جدی‌تر از گذشته، مقابله با ارسال پیامك‌های مزاحم را نشانه رفته است.
به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات دقایقی قبل در توئیتر خود نوشت: «گفته بودیم كه از #حق‌الناس كوتاه نمی‌آییم مخصوصا زمانی كه برخی چشم طمع به جیب مردم داشته باشند.
با ابلاغ جدید سازمان تنظیم مقررات، از این پس برای سیم‌كارت‌های جدید، سرویس ارزش‌افزوده‌ غیرفعال است مگراینكه خود مشترك از ابتدا بخواهد. برای حمایت از مردم و كسب‌ و كارهای حلال این حوزه.»
سامانه 195 سازمان تنظیم مقررات مسئول شناسایی و مسدودسازی پیامك‌های مزاحم است و اكنون نزدیك 118هزار سیم كارت به علت ارسال پیامك‌های مزاحم مسدودسازی شده‌اند.
آمار آنلاین سیم‌كارت‌های قطع شده را می‌توانید از طریق سایت https://www.cra.ir/home مشاهده كنید.
هر زمان پیامك مزاحمی دریافت كردید، طریق پیامك و ثبت در سامانه *195# كه معادل همان *800# است آن را اعلام كنید. اگر پیشنهاد، نظر اصلاحی و راهكاری به نظرتان می رسد می‌توانید، آن را با ایمیل 195@cra.ir/، روابط عمومی و شبكه‌های اجتماعی سازمان تنظیم مقررات اقدام كنند.
علمی**9207** 1055

سرخط اخبار اقتصاد