ابراهيموويچ: «كلاس 92» يونايتد يك مشت غرغرو هستند

تهران- ايرنا- «زلاتان ابراهيموويچ» ضمن انتقاد از بازيكنان اسبق يونايتد موسوم به «كلاس 92» و دخالت آنان در امور باشگاه گفت:آنها بدون اجازه فرگوسن آب نمي خوردند و حالا هم از پشت تلويزيون مدام در حال غُر زدن و انتقاد از اين و آن هستند.

به گزارش ايرنا، روزنامه ميرِر انگليس روز سه شنبه نوشت: «زلاتان ابراهيموويچ» ستاره اسبق تيم منچستريونايتد معتقد است، كنار آمدن و برابري كردن با ميراث شگفت انگيز «سر الكس فرگوسن» در يونايتد همچنان براي سرمربيان بعد از وي دغدغه بزرگي محسوب مي شود.
نقش فرگوسن به عنوان معلم «اوله گانر سولسشر» به خوبي در دوران به شدت موفقيت آميز حضورش روي نيمكت شياطين سرخ به عنوان سرمربي موقت، نمود داشته و برجسته بوده است.
با اين حال، ابراهيموويچ بر اين باور است كه تاريخ باشگاه همچنان روي دوش افرادي كه مي خواهند يونايتد را بار ديگر به عنوان قدرتي برتر چه در خانه و چه خارج از خانه معرفي كنند، سنگيني مي كند.
ابراهيموويچ در اين خصوص اظهار داشت: هر چيزي كه اتفاق مي افتد با دوران فرگوسن قضاوت مي شود؛ آنها مي گويند اگر فرگوسن بود اين اتفاق مي افتاد يا اگر فرگوسن بود هرگز چنين كاري را انجام نمي داد و امثال اين حرف ها.
وي ادامه داد: اما اگر من جاي سرمربيان جديد باشم مي گويم حالا فرگوسني وجود ندارد و من آمده ام و مي خواهم تاريخ و داستان خودم را بنويسم. بنابراين دوست ندارم كه در مورد اتفاقاتي كه در گذشته رخ داده چيزي بشنوم، مي خواهم با ذهنيتي جديد كارم را «حالا» انجام دهم.
ملي پوش پيشين تيم ملي سوئد تاكيد كرد: جايگاه فرگوسن در باشگاه محفوظ است اما تيم در مسير حركت رو به جلو قرار دارد و بايد هويت جديدش را به دست آورد كه البته كار سختي است.
ابراهيموويچ با «خوزه مورينيو» سرمربي بركنار شده يونايتد همواره روابط دوستانه و نزديكي داشته است. سرمربي كه در دوران حضور در اولدترافورد به شدت از سوي بازيكنان اسبق اين تيم به ويژه «پل اسكولز» مورد انتقاد قرار مي گرفت.
بديهي است كه اين موضوع به هيچ عنوان به مذاق زلاتان كه براي ناميدن «كلاس 92» واژه خاص خودش را (حلقه فرگوسن) استفاده مي كند، خوش نمي آمد.
اسكولز كه در شهر سالفورد واقع در يك مايلي (تقريبا 1.5 كيلومتري) غرب منچستر متولد شده است در خردسالي طرفدار تيم اولدهام اتلتيك محسوب مي شد اما مشخصا سرنوشت براي او جايگاهي بزرگ تر از اولدهام در نظر گرفته بود. او در اوايل دهه 1990 به همراه بكهام، بات، گيگز، گري و فيل نويل كه بعدها در مستندي به نام «كلاس 92» به آنان پرداخته شد به آكادمي جوانان يونايتد ملحق شد؛ با اين تفاسير شايد بتوان اسكولز را سردسته كلاس شگفت انگيز 92 دانست.
ابراهيموويچ در اين خصوص ادامه داد: آنها ديگر در باشگاه نيستند بلكه در تلويزيون مشغول اعتراض كردن و غر زدن هستند چرا كه بيرون گود نشسته اند. اگر مي خواهيد براي باشگاه كاري كنيد خب دست به كار شويد اما نه بيرون از تيم.
ستاره كنوني باشگاه گلكسي آمريكا تصريح كرد: نمي توانيد هميشه از پشت تلويزيون غر بزنيد و انتقاد كنيد. درست است شما در زمان خودتان خوب بوديد و همه ما اين را مي دانيم.
ابراهيموويچ كه با «پل پوگبا» نيز رابطه نزديكي دارد در مورد وي اظهار داشت: در مورد پوگبا بايد بگويم كه او از جواني در يونايتد بود و پس از مدتي جدا شد و بار ديگر بازگشت و حلقه فرگوسن اين اتفاق را دوست نداشت چرا كه همه آنها زير بال و پر فرگوسن بودند و هرگز از تيم جدا نشدند و حتي بدون اجازه فرگوسن آب نمي خوردند و يك كلام حرف نمي زدند؛ حالا هم نمي دانم براي صحبت كردن آيا از او اجازه مي گيرند يا نه.
با اين حال، ابراهيموويچ كه در دوران حضور در اولدترافورد در 53 بازي 29 گل براي تيمش به ثمر رساند بر اين باور است كه پوگبا و «ماركوس رشفورد» مي توانند طلايه دار بازگشت يونايتد به دوران اوج باشند.
در حالي كه شواهد حاكي از آن است كه زمامداري دائم يونايتد به زودي و به طور قطع به سولسشر واگذار مي شود، ابراهيموويچ هيچ شكي ندارد كه مورينيو به زودي به حرفه مربيگري باز خواهد گشت.
وي در اين باره خاطرنشان كرد: كارهايي كه مورينيو كرده قابل چشم پوشي نيست چرا كه او به هر تيمي كه رفته برنده بوده است.
ورزشي**3991**1067**

سرخط اخبار ورزش