۲۸ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۲۴
کد خبر: 83248812
۰ نفر
سد بوستان كلاله سرريز كرد

گنبدكاووس – ايرنا – سرپرست فرمانداري كلاله در شرق استان گلستان اعلام كرد: بارندگي هاي شديدي كه از يكشنبه شب در اين منطقه آغاز شده، باعث پرشدن درياچه پشت سد بوستان و سرريز آب آن شده است.

به گزارش خبرنگارايرنا به نقل از روابط عمومي فرمانداري كلاله، علي اصغربياني روز سه شنبه افزود: سد بوستان كلاله 33.4 ميليون مترمكعب ظرفيت دارد و با تكميل ظرفيت، هم اكنون 30 مترمكعب در ثانيه خروجي و سرريز دارد.
سد بوستان درسال 1384 با ظرفيت 41 ميليون مترمكعب ظرفيت بر روي گرگانرود احداث و به بهره برداري رسيد.
علاوه بر سد بوستان، سرريز شدن سد گلستان كه در پايين دست سد بوستان احداث شده، به پرآبي گرگانرود منجر و روستاهاي پايين دست اين دو سد در معرض خطر سيلاب قرار دارند.
پرآب شدن رودخانه گرگانرود كه از حاشيه شمالي شهر گنبدكاووس گذر مي كند، باعث نگراني شهروندان اين شهر واقع در شرق گلستان از وقوع سيل شده است.
هم اكنون جلسه ستاد بحران در فرمانداري گنبدكاووس با حضور استاندار و معاون هماهنگي امور عمراني استانداري گلستان براي اتخاذ تدابير و تمهيدات ضروري در خصوص جلوگيري از مخاطرات احتمالي در منطقه در حال برگزاري شده است.
علاوه بر پرآب شدن روخانه گرگانرود، طغيان رودخانه قره سو در حاشيه جنوبي گنبد نيز منجر به آبگرفتگي پارك الغدير اين شهر و تعدادي از منازل حاشيه اين رودخانه و تخليه ساكنان آن شده است.
بارش هاي شديد در شرق گلستان از يكشنبه شب آغاز شده و مقدار آن از 210 ميليمتر در مينودشت تا حدود 80 ميلي متر در مناطق مرزي شرق گلستان گزارش شده است.
7478/1860

سرخط اخبار استان‌ها