15 واحد صنفي غيربهداشتي در مياندوآب پلمب شد

مهاباد - ايرنا - رييس مركز بهداشت مياندوآب گفت: در راستاي اجراي طرح سلامت نوروزي در مياندوآب، 15 واحد تهيه و توزيع مواد غذايي غير بهداشتي پلمب شد.

طهماسب غفاري روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به آغاز اجراي طرح سلامت نوروزي از 20 اسفند سال جاري اظهار داشت: از اجراي آغاز اين طرح واحد بهداشت محيط و حرفه اي شبكه بهداشت و درمان مياندوآب 497 مورد بازديد از مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي، 87 مورد بازديد از اماكن عمومي و 32 مورد بازديد از اماكن بين راهي انجام داده است.
وي افزود: در اين زمينه 114 مركز و اماكن متخلف به مراكز قضايي و دادگاه معرفي و 15 واحد متخلف و 2 واحد بين راهي متخلف پلمب شده است.
رييس مركز بهداشت مياندوآب بيان كرد: همچنين در اين ارتباط يكهزار و 546 كيلوگرم مواد غذايي غيربهداشتي نيز كشف و معدوم شده است.
وي افزود: در راستاي اجراي اين طرح، 137 مورد بازديد از بازارهاي دواب و بازارهاي روز انجام گرفته است.
غفاري بيان كرد: در راستاي اجراي طرح سلامت نوروزي به بهداشت اماكن و مراكز تهيه مواد غذايي، بهداشت آب، پايانه هاي مسافربري، اماكن متبركه و مساجد، سرويس‌هاي بهداشتي عمومي، استخرها و مراكز عرضه، نمايشگاه‌ هاي بهاره و نمونه‌برداري آب و مواد غذايي، جايگاه‌ هاي سوخت، هتل‌ها و رستوران ها نظارت مي شود.
به گزارش ايرنا، واحد بهداشت محيط و حرفه اي شبكه بهداشت و درمان مياندوآب از اول اسفند تا 20 اسفند سال جاري يكهزار و 235 مورد از مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي، اماكن عمومي 216 مورد، اماكن بين راهي 24 مورد بازديد كرده بود كه 215 مركز متخلف و 117 اماكن متخلف به مراجع قضايي معرفي و 10 مركز متخلف نيز پلمب شد و 2 هزار و 54 كيلوگرم مواد غذايي غير بهداشتي معدوم شد.
9871/3020/7129

سرخط اخبار استان‌ها