باید همه برای گذر از شرایط تحریم تلاش كنند

بجنورد- ایرنا- قائم مقام معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور پارلمانی گفت: باید همه برای گذر از شرایط تحریم تلاش كنند تا مشكلات كنونی كاملا برطرف شود.

به گزارش ایرنا، سیدصالح سیدزاده، روز سه شنبه در آیین تكریم سرپرست و معرفی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اظهار داشت: برای موفقیت در عرصه اقتصاد جهانی نیاز به تولید كالا با كیفیت بالا داریم تا حرفی برای گفتن داشته باشیم.
عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی هم در این آیین گفت: 60 درصد از صادرات كشور به چهار، پنج كشور دنیا انجام می شود و این بدان معنا است كه اگر این مراوده قطع شود در اقتصاد دچار مشكل می شویم.
علی قربانی اظهار داشت: ساختار نامناسب اقتصاد سبب شده تا با هر تكانه ای چون تحریم و یا تكانه اقتصادی و تغییرات نرخ ارز، تحت تاثیر قرار گیریم.
نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری ها برای تفكیك وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: این امر دو بار در مجلس شورای اسلامی مطرح شده است و هر بار نمایندگان با آن مخالفت كرده اند.
وی با اشاره به اینكه تاكنون نمایندگان مجلس در برابر تفكیك وزارت خانه ها، گارد دارند افزود: رویكرد دولت این است كه برای حل مشكلات بازار، بخش بازرگانی از بخش صنعت و معدن جدا شود.
رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره مشكلات ایجاد شده در توزیع گوشت قرمز و تشكیل صف های طولانی گفت: امسال 40 هزار تن بیش از سال های گذشته گوشت وارد شده است اما باز هم با مشكل روبه رو هستیم.
عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این مشكل به علت ضعف نظارت و نبود مدیریت خوب در تنظیم بازار ایجاد شده است.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی هم در این آیین گفت: اكنون دولت به بخش خصوصی اعتماد كرده است و امید می رود رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی ها بتواند سبب توسعه استان شود.
هادی قوامی گفت: اكنون كه انتصاب انجام شده است باید با پرهیز از مسائل حاشیه ای، از مدیر جدید حمایت و كمك كنیم تا امور به نحو مطلوب پیش برود و مشكلات كاهش یابد.
عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: موفقیت مدیر در یك سازمان، به معنای موفق شدن استان و جامعه است بنابراین بازاریان، صنعتگران و مدیران كمك كنند تا برای رسیدن به اهداف همگام باشیم.
به گزارش ایرنا، در این آیین از زحمات پژمان قربانی سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی تقدیر و رضا فیروزه به عنوان رئیس این سازمان معرفی شد.
7185/ 6042

سرخط اخبار استان‌ها