مبارزه با فساد اولویت مسوولان آذربایجان غربی در سال آینده است

ارومیه - ایرنا - استاندار آذربایجان غربی گفت: مبارزه با فساد اقتصادی در دستگاه های این استان از سال آینده با جدیت و منسجم تر پیگیری می شود.

به گزارش ایرنا محمد مهدی شهریاری روز سه شنبه در جلسه ستاد تجهیزات درآمدهای استان افزود: نهادهای نظارتی و دادگستری باید با همكاری هم نظارت ها را افزایش دهند و نتیجه این نظارت ها باید برای مردم در سطح جامعه ملموس باشد تا رضایت عمومی جلب شود.
وی با بیان اینكه مسئله بعدی توجه به فرارهای مالیاتی است، بیان كرد: پیگیری این امر نیز با جدیت از سال آینده اجرایی می شود زیرا در بحث بیت المال با كسی شوخی نداریم و هركسی با هر مقامی باید نسبت به عملكرد خود پاسخگو باشد.
وی با اشاره به مسئله معادن در آذربایجان غربی نیز گفت: باید این امر نیز مورد پیگیری و نظارت قرار گیرد تا از پایمال شدن بیت المال جلوگیری شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: پیش بینی می شود میزان درآمدهای این استان به یكهزار و 242 میلیارد تومان برسد كه با این آمار رشد 11 درصدی را در این بخش خواهیم داشت.
ناصر حضرتی ادامه داد: ستاد تجهیز درآمد استان هر 6 ماه یكبار با حضور استاندار جلسه ای را برگزار و اقدام به ارائه گزارش می كند.
مدیركل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی با اشاره به میزان درآمدهای استانی گفت: 10 هزار و 941 میلیارد ریال برای این استان مصوب شده بود كه از این میزان 9 هزار و 281 میلیارد ریال وصول شده است.
داود غفارپور ادامه داد: با این آمار 1.6 درصد رشد را در بخش وصولی و 84.8 درصد تحقق را در بخش درآمد شاهد بودیم.
مدیركل امور مالیاتی آذربایجان غربی با اشاره به اینكه طی سال جاری یكهزار و 920 میلیارد ریال عوارض دریافت شده است، گفت: از این میزان یكهزار و 320 میلیارد ریال به شهرداری ها، 540 میلیارد ریال به دهیاری ها و 60 میلیارد ریال به فرمانداری های فاقد دهیاری پرداخت شده است.
حسن كوماسی به درآمدهای مالیاتی آذربایجان غربی اشاره كرد و ادامه داد: طی سال جاری هشت هزار و 610 میلیارد ریال درآمد مالیاتی جذب شده كه از این میزان چهار هزار و 860 میلیارد ریال به صورت مستقیم و سه هزار و 750 میلیارد ریال به صورت غیرمستقیم بوده است.
به گزارش ایرنا، پیگیری فرارهای مالیاتی، چگونگی صدور كارت های بازرگانی و شناسایی منابع جدید درآمدی برای استان از مصوبات مهم این جلسه بود كه باید پیگیری شود.
سالانه بیش از 85 درصد درآمدهای دولتی در آذربایجان غربی از محل مالیات تامین می شود.
9918/7129