14 سرنشین كشتی واژگون شده بندر شهید رجایی نجات یافتند

بندرعباس - ایرنا - مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با حضور به موقع نیروهای جست و جو و نجات دریایی این اداره كل، 14 سرنشینن كشتی واژگون شده در بندر شهید رجایی نجات یافتند.

به گزارش ایرنا، الله مراد عفیفی پور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار كرد: این كشتی به نام SL STAR با طول 91.5 متر با پرچم كوموروس در اسكله 25 بندر شهید رجایی پهلو گرفته بود كه ساعت 9:50 دقیقه صبح امروز هنگام عملیات بارگیری دچار سانحه واژگونی شد.
وی افزود: این كشتی 14 نفر سرنشین داشت كه همگی اتباع خارجی هستند و در نخستین دقایق بروز سانحه توسط تیم جست و جو و نجات بندر شهید رجایی نجات یافتند.
عفیفی پور با بیان اینكه علت واژگونی این كشتی در حال بررسی است، بیان كرد: از 14 سرنشین این كشتی سه نفر مصدوم و بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند.
وی محموله این كشتی را 153 كانتینر كالای معدنی و صنعتی اعلام كرد و گفت: گروه عملیات بندری در حال بیرون آوردن كانتینرها از دریا و انتقال به محوطه بندری هستند.
مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تاكید بر اینكه عملیات تخلیه و بارگیری بندر بدون توقف در جریان است، افزود: شرایط و اوضاع كشتی در كنترل است و علل دقیق حادثه توسط تیم كارشناسان كمیته بررسی سوانح بندر در دست بررسی است.
بندر شهید رجایی با 40 پست اسكله و 18 دستگاه جرثقیل گنتری كرین (دروازه ای) در 23 كیلومتری غرب بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع شده است.
این بندر بزرگترین و مجهزترین بندر كانتینری ایران است كه بیش از 80 درصد عملیات كانتینری بنار سراسر كشور را پشتیبانی می كند.
7198/6048