اطلاعاتی كه رانت تولید می كند نباید داخل میز مدیران بماند

تهران- ایرنا- شهردار تهران با تاكید بر ضرورت اطلاع رسانی دقیق ضوابط شهرداری برای عموم گفت: اطلاعاتی كه رانت تولید می كند نباید در كشو میز مدیران بماند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از مركز ارتباطات و بین المللی شهرداری، پیروز حناچی در جلسه شورای معاونان، مشاوران و شهرداران مناطق تهران تاكید كرد: بخشی از رانت‌هایی كه برخی افراد برای خود ایجاد می‌كنند ناشی از بی‌اطلاعی مردم از برخی ضوابط است.
وی افزود: شهرداران مناطق و نواحی موظفند اطلاع رسانی‌های لازم را در این زمینه انجام دهند.
حناچی ادامه داد: به عنوان مثال وقتی معبری بعد از تجمیع پلاك در داخل یك قطعه تجمیعی قرار می‌گیرد بر اساس ضوابط، آن معبر به صورت تشویقی در اختیار فردی قرار می‌گیرد كه پلاك ها را تجمیع كرده است، اما شنیده‌ام كه متاسفانه در برخی موارد كارشناس پول آن معبر را دریافت كرده كه این ناشی از بی‌اطلاعی شهروندان است.
وی تاكید كرد: می‌توان این ضوابط را در قالب یك دفترچه یا تراكت تبلیغاتی بین مردم پخش كرد تا جلو چنین رانت‌خواری‌هایی گرفته شود.

**دفن زباله مورد اعتراض است
شهردار تهران همچنین به موضوع پسماند اشاره و بیان كرد: وضعیت فعلی دفن زباله مورد اعتراض مردم است و باید شیوه‌ها را تغییر دهیم.
وی تصریح كرد: البته بوی نامطبوعی كه اطراف فرودگاه امام خمینی(ره) استشمام می‌شود را به آرادكوه نسبت می‌دهند كه بررسی‌ها و تحقیقات نشان داد اینطور نیست.
حناچی خاطرنشان كرد: با این وجود می پذیرم كه شیوه دفن زباله‌ها قابل قبول نیست و باید تفكیك از مبدا را ترویج دهیم؛ در این زمینه شهرداران مناطق و نواحی با هماهنگی سازمان مدیریت پسماند باید شیوه‌های علمی و نوین جمع‌آوری پسماند را در پیش بگیرند و‌ به موازات آن ارائه آموزش‌های لازم به شهروندان را نیز در دستور كار قرار دهند.
وی این امر را یكی از اولویت‌های اصلی شهرداری در سال جدید ذكر كرد.

**شركت های زیان ده را مدیریت كنیم
شهردار تهران همچنین به بودجه سال 98 شهرداری اشاره و تصریح كرد: امیدواریم سال آینده شهرداری وضع بهتری داشته باشد و مبالغی كه از مالیات بر ارزش افزوده و سایر بخش‌ها به شهرداری تعلق می‌گیرد بهتر از سال‌های قبل باشد.
وی افزود: با این وجود باید آن دسته از شركت‌ها و سازمان‌های شهرداری كه سودده نیستند یا زیان انباشته دارند را مدیریت كنیم.
حناچی ادامه داد: این شركت ها نیاز به سازماندهی مجدد دارند و باید بخشی از سهام آنها را در فرابورس ارائه كنیم؛ این كار می‌تواند به استانداردهای بورس این شركت‌ها كمك كند.

تهرام/9353/ 1008