امداد رساني ارتش به مسافران نوروزي گرفتار در برف

تهران- ايرنا- فرمانده عملياتي لشكر 58 تكاور واكنش سريع شاهرود گفت: بيش از 300 نفر از مسافران نوروزي كه در برف و بوران مانده اند در مهمانسراها و مساجد يگان هاي ارتش مستقر در شاهرود و 40 دختر اسكان داده شدند.

امير سرتيپ دوم «عليرضا فخرآبادي» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار دفاعي ايرنا، اظهارداشت: با بارش برف سنگين از روز گذشته در استان گلستان و سمنان، تردد مسافران نوروزي در محورهاي مواصلاتي آزادشهر به شاهرود بسيار مشكل شد كه با درخواست فرمانداري شاهرود دو تيپ 158 و 258 وارد عمليات امدادرساني شدند.
فرمانده قرارگاه لشكر 58 ذوالفقار با اشاره به مسدود شدن راه هاي منطقه خوش ييلاق گفت: برابر درخواست مسوولين شهري استان بلافاصله گردان هاي امدادي تيپ 158 و تيپ 258 با تجهيزات و نيروي انساني مجرب به مناطق و جاده هاي برفي اعزام و به خانواده هايي كه در محورهاي مختلف مانده بودند، امداد رساني كردند.
امير فخرآبادي عنوان كرد: تمامي خانواده ها، مسافران و زائران حضرت امام رضا (ع) كه با كمك نيروهاي ارتش امداد رساني شده اند به منظور اسكان موقت به مساجد كوي هاي سازماني و مهمانسراها منتقل شده اند.
وي تصريح كرد: خودروهاي تاكتيكي به همراه تجهيزات امدادي، نيروي انساني مجرب، پتو، غذا و اسكان مناسب از جمله خدمات تيپ 158 و 258 نيروي زميني ارتش در اختيار مسافران گرفتار در برف و بوران سنگين قرار گرفت.
فرمانده لشكر 58 خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه ايام نوروز را در پيش داشتيم و همچنين برابر اعلام سازمان هواشناسي كه شرايط جوي نامناسبي در منطقه پيش بيني شده بود، نيروهاي امداد و نجات تيپ هاي 158 و 258 آماده بودند تا در صورت نياز وارد عمل شوند.
امير فخرآبادي يادآور شد: برقراري تامين امنيت در كنار طرح هاي مردم ياري، امروز ارتش جمهوري اسلامي ايران را يكي از ارتش هاي منحصر به فرد در منطقه تبديل كرده است.
سيام*9612*2021**

سرخط اخبار سیاست