۲۸ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۱۵
کد خبر: 83248587
۰ نفر
كاهش سرقت از اولویت های پلیس در سال 98 است

قزوین - ایرنا - جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: كاهش سرقت در كنار تشدید مقابله با قاچاق از اولویت های پلیس در سال 98 خواهد بود.

به گزارش ایرنا، سرتیپ ایوب سلیمانی روز سه شنبه در آئین تكریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید انتظامی استان قزوین با بیان اینكه پلیس در سال 98 اقدامات گسترده ای برای كمك به تامین امنیت اقتصادی كشور تدارك دیده است، افزود: تشدید مبارزه با قاچاق دام زنده به خارج از كشور در همین راستا دنبال می شود.
این مسئول انتظامی با بیان اینكه دشمن در نقاط مرزی همواره تهدیدات بسیاری برای ما ایجاد می كند،گفت: در سال 98 آمادگی خود را برای تامین امنیت مرزها افزایش می‌دهیم.
وی به كاهش حداكثری تلفات و سوانح جاده ای در سال جاری اشاره كرد و گفت: اقدامات حوزه ترافیكی و انتظامی را با جدیت دنبال می كنیم و باید بتوانیم تلفات جاده ای را از 16 هزار مورد در سال به 6 هزار مورد كاهش دهیم.
سرتیپ سلیمانی با اشاره به لزوم برقراری نظم و امنیت در چهارشنبه آخر سال با تلاش پلیس، اضافه كرد: آرامش معنادار در چهارشنبه آخر سال به ارتقای سطح دانش و فرهنگ عمومی جامعه برمی گردد و امیدواریم امروز كم حادثه ترین مراسم چهارشنبه سوری را طی كنیم.
جانشین فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از صحبت های خود خاطرنشان كرد: پلیس باید حافظ امنیت علم آموزی، كسب و كار باشد و همواره تلاش كند تا ضمن پاسداشت ارزش های انقلاب اسلامی خودش را در تراز پلیسی با اخلاق و متدین قرار دهد.
سرتیپ سلیمانی با بیان اینكه پلیس در تراز انقلاب اسلامی متدین و انقلابی است،اظهار داشت: رسالت نیروی انتظامی ایجاد امنیت و آرامش و پاسداری از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است تا ضمن اقتدار بتواند برای مردم مهربان و برای مخلان امنیت قاطع و سرسخت باشد.
این مسئول انتظامی به آرامش به عنوان احساس گمشده بشر اشاره كرد و گفت: همیشه بشر به دنبال این بوده تا احساس امنیت را در طول زندگی حس كند و همه جوامع نیز در تلاش هستند تا آن را محقق سازند.
وی اظهار داشت: پلیس چون خود حافظ نظم و امنیت است، نباید بی نظم و مخل امنیت باشد و تا همواره مردم با دیدن پلیس در جاده، خیابان و حتی همسایگی محل سكونت احساس آرامش كنند.
سرتیپ سلیمانی ادامه داد: اگر پلیسی خارج از روال و مرام تعیین شده حركت كند با او برخورد می شود.
وی یادآور شد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری اگر پلیس هوشیار، عادل، مقتدر و در بزنگاه های حساس حضور داشته باشد، ویترین بسیار متعالی برای نظام جمهوری اسلامی در سراسر جهان خواهد بود.
سرتیپ سلیمانی انتخاب فرمانده جدید انتظامی قزوین را منطبق بر تاكیدات مقام معظم رهبری دانست و به ضرورت جوان گرایی پلیس در راستای توسعه امنیت تاكید نمود.
در این مراسم از تلاش های سردار مهدی محمودی فرمانده انتظامی سابق قزوین قدردانی و سرهنگ مهدی حاجیان به عنوان فرمانده جدید انتظامی استان معرفی شد.
9925*3013