تمهیدات لازم برای مقابله با حوادث چهارشنبه آخرسال اندیشیده شد

ایلام - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی ایلام با اشاره به اینكه برقراری نظم و امنیت وظیفه ذاتی پلیس است، گفت: پلیس تمهیدات لازم را برای مقابله با حوادث چهارشنبه آخرسال در این استان اندیشیده است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس ایلام، سردار نورعلی یاری افزود: نیروی انتظامی ایلام برای مناسبت های خاص در پایان سال و نوروز اقدامات خیلی خوبی از جمله كشف مواد محترقه و منفجره داشته است.
وی از كشف و ضبط بیش از 50 هزار عدد انواع مواد محترقه در چند روز اخیر خبر داد و افزود: چهارشنبه سوری سنت دیرینه‌ ای است كه از قبل بوده و خواهد بود، هر ساله در این راستا تمهیدات بسیار خوبی توسط پلیس اتخاذ می ‌شود اما در كنار آن شاهد حوادث بسیار تلخ و دلخراشی هستیم.
فرمانده انتظامی ایلام با تاكید بر قاطعیت پلیس در برخورد با هنجارشكنان در ایام پایانی سال، ابراز امیدواری كرد كه با همكاری مردم شاهد هیچ گونه حوادث ناگوار در چهارشنبه آخر سال نباشیم.
سردار یاری اضافه كرد: نقاطی برای شادی جوانان در منطقه چغاسبز و هم در منطقه بانگنجاب در نظر گرفته شده است، لذا انتظار داریم كه جوانان به مواد محترقه خطرناك تحت هیچ شرایطی دست نزنند.
وی تصریح كرد: در سال‌های گذشته مورد حادی در سطح استان در این زمینه نداشتیم، اما در سطح كشور حوادث بسیاری بوده كه امسال نیز با مدیریت و تمهیدات خوبی كه وجود دارد حادثه ایجاد نخواهد شد.
به گزارش ایرنا ، چهارشنبه‌ سوری كه با نام‌های جشن چهارشنبه پایان سال و شب چهارشنبه سرخ نیز شناخته می‌شود، یكی از جشن‌های ایرانی است كه در شب واپسین چهارشنبه سال (از غروب سه ‌شنبه) برگزار می‌شود و نخستین جشن از مجموعه جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی است.
3032/6034

سرخط اخبار استان‌ها