۲۸ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۹:۳۲
کد خبر: 83248424
۰ نفر
نمايشگاه كتاب در بازار ساحلي آستارا داير شد

آستارا - ايرنا - نمايشگاه كتاب با هدف ترويج فرهنگ مطالعه بين گردشگران نوروزي، براي نخستين بار در بازار ساحلي آستارا داير شد.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: در اين نمايشگاه يك هزار جلد كتاب با 200 عنوان و در موضوعات دفاع مقدس، فرهنگ، دين، ادبيات، روانشناسي، كودك و نوجوان، پزشكي، داستان و تاريخ ارائه مي شود.
شاپور تشريني افزود: نمايشگاه تا 15 فروردين ماه از ساعت 9 تا 21 داير است و كتاب ها با 30 درصد تخفيف قيمت عرضه مي شود و معرفي جنبه فرهنگي آستارا به گردشگران از دلايل برپايي آن است.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا گفت: با پيگيري فرماندار، هشت هزار جلد كتاب كودك و نوجوان از سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران براي كتابخانه هاي اين شهرستان درخواست شده است.
تشريني اضافه كرد: 15 باشگاه كتابخواني با شش تا 15 عضو در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، كتابخانه هاي عمومي و دو مدرسه آستارا براي ترويج پرسش گري، اعتماد به نفس، قدرت بيان و فرهنگ مشاركت فعال است و اعضاي باشگاه ها از 50 درصد تخفيف خريد كتاب از كتابفروشي هاي گيلان بهره مند مي شوند.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع است و دو هزار و 600 نفر در چهار كتابخانه آن عضو هستند و مركز آن با جاذبه هاي گردشگري، يكي از 20 شهر گردشگرپذير ايران است.
7105 / 7124/2007