615 واحد اقامتي در آستارا براي اسكان گردشگران آماده شد

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: 615 واحد اقامتي شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذير و مسافركاشانه در اين شهرستان براي استفاده گردشگران نوروزي آماده شده و ستاد خدمات سفر فعال است.

به گزارش خبرنگار ايرنا حسن رستم زاد شامگاه دوشنبه در نشست خبري در فرمانداري آستارا افزود: ارائه خدمات به مسافران داخلي و خارجي در ايام نوروز در دستور كار ستاد خدمات سفر اين شهرستان قرار دارد و ظرف يك ماه گذشته، ستاد خدمات سفر و شوراي ترافيك شش جلسه داشته است.
وي بيان كرد: قبل از ورود كثير گردشگران نوروزي، مشكل آب شرب و بهداشت بازار ساحلي آستارا برطرف شد و كاهش ترافيك شهرهاي آستارا و لوندويل به حضور پررنگ نيروهاي پليس و همكاري مردم نياز دارد.
رستم زاد ادامه داد: تكميل طرح هاي عمراني شهرستان آستارا نيازمند 12 هزار ميليارد ريال اعتبار است و اغلب آنها به بخش هاي راه و آب مربوط است و در سفر اخير رئيس جمهوري به استان گيلان، گزارش مكتوب وضعيت طرح ها به هيات دولت ارائه شد.
فرماندار آستارا گفت: تالاب استيل و آبشار لاتون از ظرفيت هاي مهم گردشگري شهرستان آستاراست و توسعه آنها با لحاظ ارزيابي هاي زيست محيطي و منابع طبيعي ضروري است.
رستم زاد افزود: لاتون به عنوان بزرگترين آبشار ايران محسوب مي شود اما راه مناسب ندارد و اهالي بر ساماندهي مسير آن تاكيد دارند.
او بيان كرد: دولت تدبير و اميد براي توسعه و آباداني كشور تلاش مي كند و خبرنگاران با دقت در تهيه اخبار، اخلاق مداري و توجه به رسالت خبرنگاري با روند توسعه همراه باشند.
وي ادامه داد: مطالبه گري رسانه ها و شهروندان از مسئولان، ضرورت دارد و حساسيت شهروندان به امور، پاسخگويي مسئولان را بيشتر خواهد كرد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و دفترهاي صدا و سيما و خبرگزاري جمهوري اسلامي و 9 نشريه محلي و نمايندگي شش خبرگزاري در آن فعال است.
7105 / 7124 / 2007