حمايت از سرمايه گذاري و گردشگري از اولويت هاي كاري سال جديد است

كرمانشاه - ايرنا - فرماندار كرمانشاه از حمايت سرمايه گذاري، توجه به گردشگري و خدمات و تلاش براي اشتغالزايي به عنوان بخشي از مهم ترين اولويت هاي كاري در سال 98 ياد كرد.

به گزارش ايرنا، فضل الله رنجبر روز دوشنبه در جلسه شوراي اداري شهرستان كرمانشاه در سرسراي اجتماعات فرمانداري با بيان اينكه در سال 97 تلاش و اقدامات مناسبي صورت گرفته است، افزود: در سال جاري روند رشد بيكاري در استان متوقف شد و استان ما در خصوص جذب تسهيلات اشتغال روستايي رتبه اول را به دست آورد كه بايد اين روند در سال جديد با جديت ادامه يابد.
او با بيان اينكه 75 ميليارد تومان تسهيلات اشتغال روستايي در حوزه شهرستان كرمانشاه در سال جاري جذب شده، اظهار اميدواري كرد در سال جديد با برنامه ريزي دقيق خدمتگزار صادقي براي مردم باشيم.
رنجبر از رسيدگي به زيباسازي و اقتصاد شهري كرمانشاه و توجه به موضوع حاشيه نشيني به عنوان ديگر اولويت ها براي سال آينده ياد كرد و گفت: تاكنون 10 دفتر تسهيل گري در شهر ايجاد شده كه به دنبال گسترش آن هستيم.
وي با تاكيد براينكه فرمان رهبري در بيانيه گام دوم انقلاب، منشور جديدي براي تحرك و شور و نشاط در جامعه است، افزود: پس از سپري شدن 40 سال از عمر بابركت انقلاب، باوجود همه تنگناها اما به خواست خدا با درايت مقام معظم رهبري و تلاش دولتمردان و حضور موثر مردم، توطئه هاي دشمن خنثي شده و فراز و نشيب متعددي را پشت سرگذاشته ايم و به كوري چشم دشمنان وارد دهه پنجم انقلاب شده ايم.
وي با بيان اينكه بيانات و منشور گام دوم انقلاب اسلامي مقام معظم رهبري بايد در سال جديد در راس امور قرار گيرد، ادامه داد: در نخستين جلسه شوراي اداري سال 98، ادارات و به ويژه ادارات مرتبط با فرهنگ بايد براي ترسيم خطوط اصلي اين فرمان حضور يابند كه در اين زمينه مي توان به اداراتي همچون آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامي، تبليغات اسلامي، سپاه پاسداران و ميراث فرهنگي و گردشگري، سازمان فرهنگي شهرداري و دانشگاه رازي اشاره كرد تا برنامه هاي خود را براساس اين منشور تشريح كنند.
رنجبر با تاكيد بر اينكه دشمن با همه توان به جنگ اقتصادي ملت ايران آمده است، ادامه داد: بار سنگين اين تحريم هاي اقتصادي بر دوش ملت قرار دارد و جنگ تمام عيار اقتصادي را دشمن عليه ما اعمال كرده و بايد همه براي ياري دادن به دولت و خنثي كردن توطئه دشمن تلاش كنيم.
وي اضافه كرد: با توجه به تحرك و نشاطي كه استاندار در عرصه كار آغاز كرده اند همه ما موظف هستيم در راستاي تداوم آرمان هاي امام راحل و منويات مقام معظم رهبري و تداوم راه شهدا خدمتگزار خوبي براي مردم باشيم چراكه مردم داري و مردم محوري از اصولي ترين پايه هاي انقلاب است.
وي بر حمايت از برنامه هاي دولت براي اجراي بهتر برنامه ها در راستاي رفع تنگناهاي اقتصادي تاكيد كرد و از توجه ويژه به موضوع جوانان، ورزش، توجه بيشتر به امنيت و مقابله با سرقت و غيره به عنوان ديگر اولويت هاي سال جديد ياد كرد.
استان كرمانشاه 2 ميليون نفر جمعيت دارد كه يك ميليون نفر از اين جمعيت در شهرستان كرمانشاه است.
7460/3033

سرخط اخبار استان‌ها