تكاب رتبه چهارم كشور در شاخص هاي ميراث فرهنگي را كسب كرد

مهاباد - ايرنا - فرماندار تكاب گفت: اين شهرستان در ارزيابي شاخص هاي ارتقاي عملكرد از سوي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري رتبه چهارم كشور را به خود اختصاص داد.

به گزارش ايرنا، علي مكرمي روز دوشنبه در جلسه شوراي اداري تكاب افزود: اين شهرستان حائز رتبه هاي برتر ارتقاي شاخص هاي مختلف در بخش هاي ميراث فرهنگي و مرمت و حفاظت آثار، سرمايه گذاري در توسعه زيرساخت هاي گردشگري، رونق اقامتگاه هاي بوم گردي، جذب اعتبارات و افزايش ظرفيت هاي اقامت گردشگران در سال 1397 شده است.
وي با بيان اينكه امسال ظرفيت اقامت مسافران در تكاب 2 برابر شده است، اظهار داشت: هم اينك ظرفيت اسكان و اقامت مسافران و گردشگران نوروزي در اين شهرستان به 350 نفر رسيده است كه نسبت به سال هاي گذشته رشد كمي و كيفي قابل ملاحظه اي دارد.
وي بيان كرد: احداث و توسعه اقامتگاه هاي بوم گردي در روستاهاي اطراف مجموعه ميراث جهاني تخت سليمان در يك سال گذشته افزايش يافته و در حال حاضر 6 باب اقامتگاه بوم گردي با ظرفيت 150 نفر در تكاب فعال است.
فرماندار تكاب بهره برداري از مجموعه هتل سينما و يك باب اقامتگاه بوم گردي در تكاب را از مهمترين اقدامات توسعه گردشگري در اين شهرستان برشمرد و با قدرداني از تلاش هاي اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري تكاب ادامه داد: اين اداره با نيروي انساني و امكانات و منابع محدود توانسته خدمات مناسب و مطلوبي در حوزه فعاليت خود به شهروندان ارائه كرده است.
مكرمي با اشاره به فرارسيدن تعطيلات نوروزي افزود: تمهيدات لازم براي ارايه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران نوروزي و اسكان آنان در شهر تكاب و مجموعه تخت سليمان فراهم شده است.
وي اظهار داشت: فعالان فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي در حالي كه به بيان كمبودها و انتقاد از نارسايي ها مي پردازند، اقدامات انجام يافته و دستاوردهاي دستگاه هاي اجرايي را نيز بازگو كرده و در اين زمينه منصفانه و اخلاق مدارانه عمل كنند و از تخريب بپرهيزند.
در اين جلسه از خدمات و تلاش هاي بخشدار تخت سليمان، مسوول روابط عمومي فرمانداري و روساي بانك هاي عامل، ادارات و دستگاه هاي اجرايي عضو كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري تكاب قدرداني شد.
همچنين در آخرين جلسه شوراي اداري تكاب ابوالفضل بدخشي به عنوان سرپرست جديد شهرداري و يوسف صديقي به عنوان رييس جديد كميته امداد اين شهرستان معرفي شدند.
به گزارش ايرنا، مجموعه ميراث فرهنگي و گردشگري و محوطه باستاني 12 هكتاري تخت سليمان تكاب در جنوب آذربايجان غربي واقع شده و در سال 1382 به عنوان چهارمين اثر ملي كشور و نخستين اثر پس از انقلاب اسلامي در فهرست آثار جهاني سازمان يونسكو به ثبت رسيد.
شهرستان تكاب با 81 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است و بيش از 170 اثر ميراث فرهنگي و گردشگري تاريخي و طبيعي ثبت شده ملي دارد.
7514/6185/2093