18 هزار كانون هلال احمر در كشور فعال است

ارومیه - ایرنا - رییس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: 18 هزار كانون در بخش های غنچه‌های هلال، دانش‌آموزی، دانشجویی، طلاب، جوانان و روستاییان فعال است.

شهاب‌الدین صابونچی روز دوشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد بیش از چهار هزار كانون در بخش غنچه‌های هلال، 10 هزار كانون در بخش دانش آموزی، یكهزار و 200 كانون دانشجویی، یكهزار كانون در بخش جوانان و مابقی در بخش های جوانان و روستاییان فعال است.
وی اعضای این كانون ها را یك میلیون داوطلب اعلام كرد و ادامه داد: در تلاش هستیم در كنار افزایش تعداد، كیفیت و تنوع فعالیت‌ها را در كانون‌ها افزایش دهیم.
وی گفت: یكی از مهمترین طرح‌های این نهاد طرح دادرس 'دانش آموزان آماده در روزهای سخت' بوده كه این طرح از هفت سال گذشته تاكنون در 10 هزار مدرسه با موفقیت در كشور در حال اجرا شده است.
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با بیان اینكه در حوزه استارت آپ هم برنامه‌هایی در دست اقدام داریم، اضافه كرد: در تلاش هستیم هرچه بیشتر گروه‌های نوجوانان و جوانان را با مفاهیم، اهداف و رویكردهای هلال‌احمر و صلیب سرخ جهانی آشنا كنیم تا بتوانند هرچه بیشتر در خدمت جامعه باشند.
به گزارش ایرنا در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی 12 هزار از داوطلبان بخش جوانان این جمعیت در یكهزار و 261 پست ایمنی و سلامت مستقر هستند تا بروشور آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی و سایر محصولات فرهنگی را به مسافران عرضه كنند.
9918/2093

سرخط اخبار استان‌ها