ترامپ خواستار بازگشايي كارخانه جنرال موتورز در اوهايو شد

تهران - ايرنا - «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريكا روز دوشنبه با تشديد فشار بر شركت خودروسازي جنرال موتورز، از اين شركت خواست خط توليد خود در اوهايو را فعال كند و در عوض، يكي از كارخانه هايش در چين يا مكزيك را ببندد.

به گزارش ايرنا، ترامپ در صفحه توييتر خود نوشت: جنرال موتورز و اتحاديه صنفي خودروسازان (UAW) درصدد آغاز مذاكرات در سپتامبر/اكتبر هستند. صبر چرا، همين حالا مذاكرات را آغاز كنيد. مي خواهم فرصت هاي شغلي در آمريكا بماند و خط توليد لردزتاون (در اوهايو)، در يكي از بهترين اقتصادها در تاريخ ما گشايش يابد يا به شركتي فروخته شود كه آن را به سرعت باز خواهد كرد.
وي در ادامه افزود: شركت هاي خودروسازي جملگي در حال بازگشت به آمريكا هستند. ما اكنون از بهترين اقتصاد در جهان برخوردار هستيم و همه به آن غبطه مي خورند. بياييد اين طرح بزرگ و زيبا در اوهايو را همين حالا اجرا كنيم. يك كارخانه را در چين يا مكزيك كه قبل از ترامپ سرمايه گذاري سنگيني در آن كرديد و نه در آمريكا، ببنديد. فرصت هاي شغلي را به كشور بياوريد.
ترامپ قرار است در هفته جاري به اوهايو سفر كند، سفري كه به لحاظ سياسي مهم ارزيابي مي شود. وي اوايل هفته جاري با انتشار توييتي، از مقام هاي مربوطه خواست مذاكرات با اتحاديه صنفي خودروسازان را بي درنگ آغاز كنند، تا امكان بازگشايي يا فروش كارخانه لردزتاون فراهم شود.
در همين حال، جنرال موتورز روز يكشنبه با انتشار بيانيه اي اعلام كرد كه سرنوشت كارخانه هاي اين شركت كه قرار بود تعطيل شود، در جريان مذاكرات بين اين شركت و اتحاديه صنفي خودروسازان رفع خواهد شد.
جنرال موتورز نوامبر گذشته اعلام كرد كه اين شركت در نظر دارد 15 هزار فرصت شغلي اش را كاهش مي دهد و خط توليدش در لردزتاون در ايالت اوهايو، ديترويت - همتراك در ايالت ميشيگان و اشاوا در انتاريو را غيرفعال كند.
اين شركت همچنين در همان زمان يادآور شد كه قصد دارد كارخانه هاي توليد قطعات خودرو در شهر وارن در ايالت ميشيگان و شهر وايت مارش در ايالت مريلند را ببندد.
از سويي، ترامپ در روزهاي اخير جنرال موتورز را تحت فشار قرار داده است تا كارخانه لردزتاون را كه پيش تر در ماه جاري تعطيل شد، دوباره فعال كند.
وي در جريان كارزار انتخاباتي اش وعده داد مشاغل فعال در بخش توليد را نجات دهد و به دفعات بر سرمايه گذاري هاي جديد در كارخانه هاي آمريكا باليد.
اروپام**9109**2040