روزانه 830 هزار خودرو از جاده هاي قزوين تردد مي كنند

قزوين - ايرنا - رييس پليس راه قزوين گفت: امسال روزانه 830 هزار دستگاه خودرو معادل 15 درصد از ترافيك كشور از جاده هاي استان تردد كرده اند.

به گزارش ايرنا، سرهنگ نصرالله بيگلري روز دوشنبه در جلسه شوراي راهبري تصادفات استان افزود: قزوين پل ارتباطي بين استان‌هاي شمالي، شمال غرب و غرب به مركز كشور است و ترافيك 12 استان به پايتخت نيز از آن عبور مي كند.
به گفته وي ، قزوين يك درصد از وسعت كشور، پنج درصد از جمعيت و 6.3 درصد از راه هاي برون شهري را به خود اختصاص داده و سهم چهار درصدي از تصادفات كشور دارد.
وي با اشاره به اينكه طي سه سال گذشته 766 ميليون دستگاه خودرو از جاده هاي استان تردد داشته اند، گفت: بر اساس آمار سازمان راهداري ميزان تردد خودروهاي استان در 11 ماه امسال نسبت به سال گذشته 13 درصد افزايش داشته است.
اين مسئول با اشاره به آمار مقايسه اي تصادفات استان، افزود: در 11 ماه امسال 891 مورد تصادف جرحي و 213 مورد تصادف منجر به فوت ثبت شده كه 30 مورد از تصادفات فوتي در راه‌هاي روستايي استان به وقوع پيوسته است.

** 85 درصد نقاط قزوين از مركز كنترل ترافيك نظارت مي شوند
معاون حمل و نقل شهرداري قزوين نيز در اين جلسه اظهار داشت: 85 درصد از نقاط مهم و اصلي اين شهر توسط دوربين هاي ليزري و راداري مركز كنترل ترافيك نظارت مي شوند .
وهاب ميزاني افزود: بر اساس آمارهاي ثبت شده با اضافه شدن هر 10 كيلومتر بر سرعت احتمال وقوع تصادفات منجر به فوت تا 40 درصد افزايش مي‌ يابد.
وي اضافه كرد: 32 درصد تصادفات جرحي و 62 درصد تصادفات فوتي شهر قزوين در سال 94 به عابران پياده اختصاص داشته كه با اقدامات انجام شده، اين ميزان در سال 96 به 23 درصد در بخش جرحي و 48 درصد در تصادفات فوتي كاهش يافت.
اين مسئول گفت:اميدواريم در سال آينده نيز با برنامه ريزي هاي مستمر و نظارت مداوم شاهد كاهش آمار سوانح و حوادث منجر به جرح و فوت در سطح شهر قزوين باشيم.
6101* 8054

سرخط اخبار استان‌ها