۲۷ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۳۸
کد خبر: 83247851
۰ نفر
خرید بلیت مترو امكان جدید سامانه «تهران من»

تهران- ایرنا- شهروندان تهرانی از این پس برای خرید بلیت تك سفره مترو می‌توانند از طریق سامانه تهران من به نشانی my.tehran.ir اقدام كنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان فاوای شهرداری تهران، خرید بلیت تك سفره مترو، امكانی است كه به تازگی به سامانه تهران من افزوده شده است. شهروندان پایتخت برای سفر با مترو می‌توانند با ورود به حساب شهروندی خود در سامانه تهران من، بلیت تك سفره مترو را خریداری كنند.
كاربران با وارد شدن به صفحه ابتدایی تهران من و در قسمت داشبورد، می‌توانند با كلیك روی گزینه بلیت مترو و سپس انتخاب آیتم خرید بلیت تك سفره، پس از پرداخت مبلغ از حساب شهروندی خود، باركد بلیت را روی گوشی تلفن همراه خود دریافت كرده و هنگام تردد در ایستگاه‌های مترو با قرار دادن آن بر گیت‌های ورودی به راحتی از آن استفاده كنند.
در این امكان تازه، هر شهروند می‌تواند از تعداد بلیت‌های خریداری شده كه استفاده شده یا هنوز استفاده نكرده است نیز مطلع شود. به این ترتیب از شكل‌گیری صف‌های طولانی، انتظار مسافران برای خرید بلیت و پرداخت نقدی و اتلاف وقت جلوگیری خواهد شد و همچنین به حفظ محیط زیست با كم شدن مصرف كاغذ كمك می شود.
سامانه «تهران من» كه حساب شهروندی تهرانی‌هاست، ارائه خدماتش را از اواخر سال گذشته آغاز كرد و انواع خدمات شهروندی از طرح ترافیك تا خدمات مربوط به شهرسازی را ارائه می‌دهد و در تازه‌ترین اقدام، امكان خرید بلیت مترو نیز به آن افزوده شده است.
دانلود اپلیكیشن همراه «تهران من» از طریق «كافه بازار» و «گوگل پلی» امكانپذیر است.
علمی**9207** 1055

سرخط اخبار اقتصاد