۲۷ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۲۳
کد خبر: 83247826
۰ نفر
پيش‌بيني آب‌گرفتگي معابر و باد شديد در استان گلستان

تهران- ايرنا- سازمان هواشناسي طي اخطاريه‌اي اعلام كرد فردا 28 اسفندماه در استان گلستان بارش شديد باران، آب‌گرفتگي معابر عمومي، رخداد سيلاب و وزش باد شديد موقتي رخ مي‌دهد و شدت بارش‌ها به ويژه در شرق گلستان و خراسان شمالي خواهد بود.

به گزارش خبرنگار علمي ايرنا از سازمان هواشناسي، در اطلاعيه روز سه‌شنبه اين سازمان آمده كه با ادامه فعاليت سامانه بارشي در فردا و پس فردا، مطابق پيش‌بيني‌ها سه‌شنبه 28 اسفند بارش برف، مه آلودگي و كاهش ديد در خراسان شمالي، شمال خراسان رضوي، آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل، شمال زنجان، ارتفاعات شمالي البرز در استان‌هاي گيلان، مازندران و گلستان خواهد بود.
بارش شديد باران، آب‌گرفتگي معابر عمومي، رخداد سيلاب و وزش باد شديد موقتي در استان گلستان از ديگر رخدادهاي اين روز است و شدت بارش به ويژه در شرق گلستان و خراسان شمالي خواهد بود.
چهارشنبه 29 اسفندماه بارش برف، مه‌آلودگي و كاهش ديد در خراسان شمالي، شمال خراسان رضوي، آذربايجان شرقي، اردبيل، شمال زنجان، ارتفاعات شمالي البرز در استان‌هاي گيلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات جنوبي البرز در استان‌هاي قزوين، البرز، تهران و شمال سمنان رخ مي‌دهد و بارش باران گاهي وزش باد شديد موقتي در تهران، البرز، قزوين و قم نيز دور از انتظار نيست.
سازمان هواشناسي به سازمان‌ها و ارگان‌هاي ذيربط توصيه كرده است تمهيدات لازم را براي جلوگيري از كاهش خسارات احتمالي به سبب كولاك برف، يخبندان، لغزندگي، مه گرفتگي و اختلال در تردد جاده‌اي به ويژه گردنه‌هاي كوهستاني اين مناطق به عمل آورند و مسافران نيز با تجهيزات ايمني كامل سفر كنند.
علمي 9014** 1055

سرخط اخبار جامعه