لاستيك در چهارشنبه سوري آتش نزنيد

آستارا - ايرنا - مسئول واحد آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري آستارا گفت: شهروندان از روشن كردن لاستيك در معابر و خيابان ها در چهارشنبه سوري خودداري كنند تا از آلودگي هوا و خطرات احتمالي جلوگيري شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا ايرج خليلي رشيد روز دوشنبه در نشست خبري در ايستگاه آتش نشاني آستارا افزود: در چهارشنبه سوري سال گذشته 26 مورد آتش سوزي لاستيك، سطل زباله، درخت و سيم برق در شهرستان آستارا رخ داد و اميدواريم با همكاري خانواده ها شاهد حادثه ناگواري در چهارشنبه آخر سال نباشيم.
وي اضافه كرد: در اسفندماه امسال با همكاري آتش نشانان، 838 دانش آموز آموزش پيشگيري از حوادث چهارشنبه سوري و چگونگي خاموش كردن آتش با كپسول آتش نشاني را فرا گرفتند و فرهنگ سازي در اين راستا اهميت دارد.
وي بيان كرد: با توجه به گران شدن مواد محترقه كارخانه اي، جوانان نارنجك هاي دست ساز مي سازند و اين امر خطرات زيادي به همراه دارد و از انفجار آن بر روي ديوار و در اطراف خودروها جلوگيري شود.
خليلي رشيد خاطرنشان كرد: برخي كودكان و نوجوانان با نگهداري مواد محترقه در خانه، پاركينگ و فضاهاي بسته باعث آتش سوزي مي شوند و خانواده ها آگاه باشند و كاه و كلش ها را براي پريدن از روي آنها در نقاط خاكي و به دور از تيرهاي برق روشن كنند.
مسئول واحد آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري آستارا گفت: مطابق اعلام شبكه بهداشت و درمان آستارا 16 نفر در حوادث چهارشنبه سوري سال گذشته آستارا دچار سوختگي شده بودند و براي جلوگيري از آسيب ها از انداختن قوطي هاي اسپري، حشره كش و اشياي شيشه اي در آتش خودداري شود و زنان باردار مگر به ضرورت از منزل خارج نشوند و مردم، فرد دچار سوختگي را از محل حادثه به محل امن منتقل كنند.
وي افزود: نيروهاي آتش نشاني آستارا فردا در قالب چهار ايستگاه ثابت و سيار در خيابان هاي امام و فارابي مستقر هستند و مردم هر گونه حادثه آتش شوزي را به شماره 125 اطلاع دهند.
وي ادامه داد: در ايام نوروز نيز نيروهاي آتش نشاني آستارا آماده باش هستند و گردشگران از روشن كردن پيك نيك در داخل چادرهاي خود براي پيشگيري از مسموميت و آتش سوزي خودداري كنند.
واحد آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري آستارا با 18 نيروي انساني و هشت خودروي سنگين، نيمه سنگين، امداد و آب رسان فعاليت مي كند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در دو بخش و 62 روستا در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007