۲۷ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۰۷
کد خبر: 83247713
۰ نفر
ترافیك در جاده های برفی مازندران

ساری - ایرنا - بارش سنگین برف و كولاك كه از شامگاه یكشنبه در جاده های مازندران آغاز شد ، در حال حاضر با افزایش ارتفاع برف ، رانندگان را در جاده های مازندران با ترافیك سنگین مواجه كرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، بارش باران و برف تا كنون چندین بار منجر به مسدود شدن و بازگشایی جاده های استان از جمله محور هراز و فیروز كوه شده است.
اگر چه محورهای هراز و سوادكوه پس از تجربه چند باره بسته شدن در حال حاضر باز هستند ، ولی محور كیاسر كه مازندران را به سمنان وصل می كند به علت بارش سنگین برف مسدود است و عوامل راهداری در حال پاك سازی مسیر هستند.
كارشناس مركز مدیریت راههای مازندران بعد از ظهر دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : در حال حاضر بیشترین حجم ترافیك را در محور سوادكوه در محدوده پل سفد تا گدوگ مشاهده می شود كه علت آن بارش سنین بر، كولاك و ریزش كوه است.
مهدی غلامیان افزود : ترافیك در محور كندوان نیز در محدوده دهانه شمالی تونل كندوان سنگین می باشد و در این محور بارش سنگین برف به همراه كولاك گزارش شده است.
وی ادامه داد : ترافیك خودرویی در محور هراز محدود سه راهی چلاو سنگین و در محدوده سه راهی لاسم تا امامزاده هاشم به علت بارش سنگین برف كند است .
غلامیان با بیان اینكه دیگر محور های كوهستانی نیز به علت بارش سنگین برف مسدود هستند ،اعلام كرد : تردد در محور ساری به نكا با ترافیك سنگین همراه است.
كارشناس مركز مدیریت راههای استان مازندران اظهار داشت: در محور های درونی استان ترافیك سنگین مشاهده نمی شود اما به علت بارش سنگین باران تردد پرحجم و آهسته است.
وی به رانندگان هشدار داد به هیچ وجه بدون همراه داشتن زنجیر چرخ وارد جاده های كوهستانی مازندران نشوند چرا كه اجازه ادامه مسیر به خودروهای فاقد زنجیرچرخ در محور های كوهستانی داده نمی شود.
این كارشناس به همراه داشتن وسائل زمستانی و مواد غذایی برای تردد در محور های كوهستانی استان را ضروری عنوان كرد و گفت : رانندگان حتما قبل از ورود به این محور ها باك بنزین خود را پر كنند.
بارندگی طی 24 ساعت اخیر منجر به طغیان رودخانه های مركز و شرق استان مازندران شده و ارتباط برخی از مناطق استان را قطع كرد.
هواشناسی مازندران اعلام كرد كه سامانه بارشی كه عصر دیروز وارد مازندران شد تا روز چهارشنبه 29 اسفند ماه در استان باقی خواهد ماند.
7335/1654

سرخط اخبار سیاست