قدردانی دفتر رییس جمهوری از استقبال صمیمی مردم استان بوشهر از كاروان دولت تدبیر و امید

تهران-ایرنا- دفتر رییس جمهوری در پیامی با قدردانی از استقبال لبریز از محبت و صفای مردم خونگرم و مهمان‌نواز استان بوشهر از كاروان دولت تدبیر و امید، تاكید كرد: با افتتاح طرح‌های بزرگ در این سفر و سایر طرح‌های در دست اقدام، انتظار می‌رود این استان به عنوان یكی از مناطق مهم صنعتی و اقتصادی روز به روز در مسیرشكوفایی و توسعه بیشتر قرار گیرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در متن پیام دفتر رییس جمهوری آمده است: در آستانه بهار طبیعت، همزمان با میلاد مسعود حضرت جواد الائمه(ع) و در آستانه میلاد مولای متقیان امیرالمؤمنین علی(ع)، استقبال لبریز از محبت و صفای مردم خونگرم و مهمان‌نواز استان بوشهر از كاروان دولت تدبیر و امید، جلوه‌ی دیگری از عظمت، شكوه و اقتدار ایران اسلامی را در سرزمین دلیران به نمایش گذاشت و مایه قوت و دلگرمی بیشتر خادمان ملت شد.
در ادامه این پیام تصریح شده است: این استان زیبا كه دامن بر پهنه پربركت خلیج همیشه فارس گسترده، با داشتن اقلیم‌ها و آب و هوای متنوع از دوران‌های دور تا امروز همواره میزبان نژادها، اقوام و گروه‌های مختلف بوده است كه با صلح و تفاهم و احترام در كنار هم زیسته‌اند و با حفظ و صیانت این خاك مقدس در مقابل حمله متجاوزان و طمع دشمنان، تاریخی سرشار از حماسه و فداكاری را رقم زده‌اند.
دفتر رییس جمهوری در این پیام یاد و خاطره ماندگار دلیران تنگستان و فرزندان دلاور آنان در هشت سال دفاع مقدس، همچون نقاطی نورانی و هدایتگر، همواره در تاریخ ایران می‌درخشد.
در بخش دیگری از این پیام همچنین آمده است: بی‌شك مردمی كه در صحنه‌های گوناگون دفاع از هویت و ارزش‌های اعتقادی و انسانی حماسه‌ساز و افتخارآفرین بوده‌اند و به سربلندی كشور جلوه‌ای درخشان بخشیده‌اند، در خور تقدیر و تشكر فراوانند و این كار باید از طریق جبران مشكلات و كاستی‌های منطقه یا برنامه‌ریزی‌های مناسب صورت پذیرد.
دفتر رییس جمهوری در این پیام خاطرنشان كرد: این استان كه به حق پایتخت انرژی ایران لقب گرفته، در صادرات و واردات صنایع دریایی، صیادی، وجود ذخایر نفت و گاز، صنعت، كشاورزی و وجود نیروگاه هسته‌ای از اهمیت راهبردی و اقتصادی ویژه‌ای برخوردار است.
در ادامه پیام دفتر رییس جمهوری آمده است: اكنون با افتتاح طرح‌های بزرگی همچون چهار فاز میدان پارس جنوبی، تولید واحد بوداركننده گاز طبیعی (با هدف حفظ سلامت مردم)، خط انتقال اتان از سایت دو به سایت یك پارس جنوبی و بهره‌برداری از ده‌ها طرح اقتصادی، زیربنایی، صنعتی، بهداشتی، گردشگری، كشاورزی، ورزشی و... كه در این سفر صورت گرفت و سایر طرح‌های در دست اقدام، انتظار می‌رود این استان به عنوان یكی از مناطق مهم صنعتی و اقتصادی روز به روز در مسیر رشد و شكوفایی و توسعه بیشتر قرار گیرد.
در پایان این پیام دفتر رییس جمهوری به پاس میزبانی گرم و با صفای مردم این استان به ویژه مردم شریف شهرستان كنگان از كاروان دولت تدبیر و امید، از اقشار مختلف مردم، نماینده ولی فقیه، ائمه جمعه و جماعات، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران، شخصیت‌های علمی و مذهبی، اصناف، كارگران، اصحاب رسانه و صدا و سیمای استان، نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی و سایر اقشار و گروه‌های سیاسی و اجتماعی استان قدردانی كرد كه این سفر را به گرمای همبستگی و حضور امیدبخش خود مزیّن كردند.
سیام**1058**1336