۲۷ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۲۶
کد خبر: 83247617
۰ نفر
213 عنوان كتاب در ایلام به چاپ رسید

ایلام - ایرنا - معاون فرهنگی و رسانه ای اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از انتشار 213 عنوان كتاب طی سال جاری در این استان خبر داد.

یونس قیطانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد عنوان كتاب در 300 هزار جلد در موضوع های مختلف فرهنگی، هنری، علمی، ادبیات، كودك و نوجوان و ... امسال در چاپ و منتشر شد.
وی با ذكر اینكه اكنون 30 ناشر در استان ایلام فعالیت دارند، ادامه داد: هم اینك نزدیك به سه هزار نویسنده و مولف در استان فعالیت می كنند.
معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام به حمایت های این اداره كل از ناشران اشاره كرد و یادآور شد: طی سال جاری توسط كمیته استانی خرید كتاب طی 2 مرحله در مجموع یك میلیارد ریال از آثار مولفان استان ایلام خریداری شده است.
قیطانی حمایت پیش از چاپ برای آثار فاخر و ارزشمند كه دارای شرایط ویژه از لحاظ پژوهشی بودن، نو بودن، آثار فاخر مرتبط به فرهنگ بومی و محلی را از دیگر حمایت های این اداره كل در حوزه نشر عنوان كرد.
به گفته معاون فرهنگی و رسانه ای اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، از مجموع آثار خریداری شده 430 میلیون ریال در حمایت از آثار فاخر حوزه موسیقی، ادبیات شفاهی بومی، محلی استان بوده است.
وی اهدا كتاب به مراكز فرهنگی، مساجد و مراكز آموزشی به مبلغ 2 میلیارد و 700 میلیون ریال را از دیگر فعالیت های این اداره كل در سال جاری برشمرد.
قیطانی صرف 2 میلیارد و 700 میلیون ریال برای حمایت از كتابفروشی های استان و توزیع كتب نفیس به ارزش حدود 600 میلیون ریال را از دیگر فعالیت های حوزه نشر استان در سال جاری برشمرد.
7171/6119

سرخط اخبار استان‌ها