اقلیم كردستان عراق امتداد كردستان ایران شده است

سنندج - ایرنا - رئیس ستاد پشتیبانی مردم یمن گفت: امروز اقلیم كردستان عراق، از نظر امنیت، اقتصاد و فرهنگ پیوسته به ماست و در امتداد كردستان ایران قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار اسماعیل احمدی مقدم، روز دوشنبه در اجلاسیه شهدای صداوسیما در سالن همایش های صداوسیمای مركز كردستان، اظهار داشت: این رویداد بزرگ با نگاه جدید و ویژه رهبر انقلاب به كردستان، محقق شد كه جریان افكار عمومی را وارونه كرد و اقلیم كردستان را در امتداد كردستان ایران قرار داد.
وی با تاكید بر اینكه كه باید از فراز و فرودهایی كه كردستان طی كرد تا به امنیت پایدار برسد، درس عبرت گرفت، افزود: پیشران اصلی نبرد در هشت سال دفاع مقدس مردم بومی بودند كه با تقدیم 5400 شهید انصار و چندبرابر آن شهدای مهاجر، این دوران پر فراز و فرود را در تاریخ ثبت كردند.
سردار احمدی مقدم، افزود: آنچه كه كردستان را در مسیر رشد قرار داد، نگاه نافذ و عمیق امام راحل به مساله كردستان بود كه با هر نوع امتیازدهی و مذاكره با نیروهای معاند مخالف بودند و عزت و شكست ناپذیری را در پرتو اتكا به خدا می دانستند.
وی تاكید كرد: امروز هم عزت و سربلندی ما تنها در اتكا به خداست و دست های خارجی تمی تواند برای ما عزت آفرین باشد.
وی به شقاوت های دشمنان علیه كردها اشاره كرد و گفت: امروز از گذشته عبور كرده ایم و بررسی آن عبرتی برای آینده خواهد بود تا حوادث تلخی نظیر حلبچه تكرار نشود.
فرمانده سابق ناجا، به امنیت پایدار كردستان اشاره و از این استان به عنوان قلعه و دژ مستحكم نظام اسلامی در اقیانوس متلاطم دینای امروز نام برد و گفت: این امنیت از نگاهی حاصل شد كه تا امروز زنده است و دكترین امنیتی شهید بروجردی آن را ایجاد كرد.
سردار احمدی مقدم افزود: آنچه كه امروز به عراق و سوریه صادر می شود برگرفته از همین نگاه و بر امنیت مردم پایه، استوار است و مردم را امنیت آفرین و نه ضدامینی می داند.
وی با بیان اینكه زمانی كرد را معادل واژه دموكرات می دانستند، گفت: شهیدان بروجردی و كاظمی این دیدگاه را قبول نداشتند و با رفتار خود باعث شدند تا بسیاری از فرماندهان كه در صف گروهك ها بودند، مسیر درست را پیدا كرده و در صف انقلاب به شهادت برسند.
وی امنیت را اساس پیشرفت برشمرد و افزود: تا همین چند سال قبل كردستان را استانی ناامن می دانستند و از دهه 70 جلوه های ناامنی در آن بسیار كم و آمار جرائم در آن بسیار كمتر از دیگر استان ها است.
رئیس ستاد پشتیبانی مردم یمن گفت: در سایه نگاه امنیت پایدار به كردستان، امروز سپاه در این استان به جای تفنگ، بیل و كلنگ به دست گرفته و برای آبادانی كردستان با جان و دل خدمت می كند.
وی با بیان اینكه نیاز به نیروهای حافظ امنیت همواره وجود دارد، افزود: باید از همه پتانسیلهای كردستان در ابعاد فرهنگی، اقتصادی، جغرافیایی، گردشگری و دیگر فرصتها استفاده كرد تا این استان سرآمد كشور باشد.
سردار احمدی مقدم، تنوع اقوام در دیگر كشورها را عامل واگرایی و شكنندگی وحدت ملی دانست و تاكید كرد: در ایران شاهد عكس این مساله هستیم كه اقوام محور وحدت و همگرایی هستند.
وی با بیان اینكه دشمن با رسان های هزار رنگ خود می خواهد مردم كشورمان را ناامید كند، افزود: پیشرفت ایران را باید در آمارهای سازمان های بین اللملی نظیر فائو، بانك جهانی و صندوق بین المللی پول جستجو كرد كه تفاوت قابل ملاحظه ای با 40 سال قبل دارد.
احمدی مقدم در ادامه به بررسی سیاست آمریكا رد قبال كشورمان پرداخت و افزود: ترامپ رئیس جمهور خوب و نمایانگر واقعی دولت آمریكا بدون نقاب است و بر خلاف دیگر دولت ها به ناتوانی خود در قبال ایران اذعان دارد و به همپیمانان عربی خود هم می گوید كه اگر حمایت ما را نداشتید، تنها 12 دقیقه دربرابر ایران مقاومت دارید و بعد از آن فارسی صحبت می كنید.
وی به اعتراف آمریكایی ها به اعمال سخت ترین تحریم های تاریخ علیه كشورمان اشاره كرد و گفت: آنها می خواستند قدرت دفاعی و موشكی ما را سلب كنند اما نتجیه آن فرار خفت بار از سوریه بود.
رئیس ستاد پشتیبانی مردم یمن گفت: امروز ایران در لبه فناوری و تكنولوژی دنیا قرار دارد و باید پیشرفتهای خود را از زبان ایران هراسان بشنویم تا بدانیم كجا هستیم و با سرمایه ها و تجربه هایی كه در اختیار داریم، آینده ای درخشان تر برای خود رقم بزنیم.
9937 / 3034

سرخط اخبار استان‌ها