طرح خانوادگي راهيان نور در آذربايجان شرقي اجرا مي شود

تبريز-ايرنا- رييس ستاد راهيان نور آذربايجان شرقي گفت: طرح خانوادگي اعزام كاروان هاي راهيان نور با عنوان ' شهيد باقري افشرد ' براي اولين بار در كشور در اين استان اجرا مي شود.

سرهنگ الياس گل محمدزاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا، افزود: در اين طرح با اتخاذ تمهيدات و تدابيري زمينه اعزام خانوادگي از اين استان به مناطق عملياتي جنوب كشور فراهم مي شود و مجوزهاي لازم از سوي ستاد استاني صادر خواهد شد.
وي اظهار داشت: اعزام خانوادگي كاروان هاي راهيان نور در آذربايجان شرقي آغاز شده است و پيش بيني مي شود يكهزار تا يكهزار و 200 نفر از اين استان طي ماه جاري و اوايل سال آينده به مناطق عملياتي اعزام شوند.
گل محمدزاده اضافه كرد: سپاه عاشورا از كساني كه به صورت خانوادگي و با خودروهاي شخصي قصد سفر به مناطق عملياتي جنوب كشور را دارند، حمايت و آنها را در قالب كاروان هاي خانوادگي ساماندهي مي كند.
وي مساعدت در اقامت، برنامه ريزي براي بازديد از مناطق مختلف عملياتي و تخفيف هاي ويژه در تغذيه را از جمله موارد پشتيباني سپاه عاشورا در طرح اعزام خانوادگي به مناطق مزبور اعلام كرد.
جانشين فرمانده سپاه عاشورا با بيان اينكه عمليات اعزام به مناطق عملياتي شمال غرب كشور از آذربايجان شرقي از 12 مهرماه شروع شده و در دي ماه خاتمه يافته است، اعلام كرد: در اين حوزه تعداد 9 هزار و 200نفر دانش آموز و 6 هزار و 340 نفر از اقشار مختلف به مناطق عملياتي شمال غرب كشور اعزام شدند.
گل محمدزاده زمان آغاز اعزام كاروان هاي راهيان نور به مناطق عملياتي جنوب كشور را از 15 بهمن امسال اعلام كرد و گفت: تاكنون در بخش كاروان هاي دانش آموزي تعداد پنج هزار نفر دانش آموز در قالب 26 كاروان اعزام شده اند و آخرين كاروان اين مجموعه طي هفته جاري به تبريز باز خواهد گشت.
وي با بيان اينكه در بخش كاروان هاي دانشجوئي، آذربايجان شرقي بزرگترين كاروان كشور را به خود اختصاص داده است، افزود: قرار است تعداد 40 كاروان به استعداد چهار هزار و 280 نفر از دانشجويان دانشگاه هاي مختلف استان تا 27 اسفند ماه جاري از مناطق عملياتي جنوب بازديد كنند.
وي اضافه كرد: اعزام كاروان هاي اقشار نيز از 29 اسفند جاري شروع شده است و تا 9 فروردين ماه سال جديد ادامه خواهد داشت.
گل محمدزاده پيش بيني كرد در اين حوزه نيز افزون بر 10 هزار نفر از آذربايجان شرقي به مناطق عملياتي اعزام شوند.
3038/518

سرخط اخبار استان‌ها