شهروندان آستارا مصارف آب را به ساعات پاياني سال موكول نكنند

آستارا - ايرنا - شركت آب و فاضلاب شهري آستارا از شهروندان خواست، جهت جلوگيري از افت فشار و قطعي احتمالي آب در ايام نوروز، مصارف خود را به ساعات پاياني سال موكول نكنند.

گزارش خبرنگار ايرنا از روابط عمومي شركت آب و فاضلاب شهري آستارا حاكي است كه مصرف بهينه خانوارها از آب شهري، زمينه بهره مندي ديگران را فراهم مي كند و با توجه به حضور گردشگران نوروزي در اين شهرستان، صرفه جويي در مصرف ضروري است.
به گفته علي رضا ملكي نژاد مدير شركت آب و فاضلاب شهري آستارا؛ قطعي آب به معناي واقعي در شهر وجود ندارد و آب همواره در خط انتقال موجود است، اما نصب مستقيم موتورهاي پمپ آب خانگي به شبكه توزيع و مكش همزمان آنها باعث افت فشار و قطعي موقت مي شود.
وي افزود: اگر شهروندان قبل از نصب پمپ به خط انتقال، مخزن كوچك آب تعبيه كنند، با افت فشار مواجه نخواهند شد و توصيه مي شود با خودداري از استفاده آب شرب در آبياري مزارع و شستشوي خودرو، مغازه و حياط با شركت آب و فاضلاب شهري همكاري كنند.
بندر مرزي آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان، با يك هزار و 200 ميليمتر بارش در سال، يكي از پر بارش ترين شهرهاي ايران است اما علاوه بر جمعيت خود، در طول سال و بخصوص در تعطيلات نوروز و تابستان، ميزبان خيل عظيم گردشگران و مسافران داخلي و خارجي است.
7124/2007