49 امدادگر اشنويه اي در طرح امداد و نجات جاده اي حضور دارند

مهاباد - ايرنا - رييس هلال احمر اشنويه گفت: 49 نفر امدادگر و داوطلب آموزش ديده در قالب طرح نوروزي امداد و نجات جاده اي در اين شهرستان فعاليت مي كنند.

فخرالدين مام علي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: يك پايگاه ثابت در جاده اشنويه - اروميه و يك پايگاه موقت امداد و نجات جاده اي نيز در محور اشنويه - پيرانشهر امسال مستقر شده اند.
وي اضافه كرد: چهار نفر در پايگاه موقت و پنج نفر نيز در پايگاه ثابت امداد و نجات جاده اي اين شهرستان در قالب اين طرح در طول ايام نوروز آماده ارايه خدمات لازم به گردشگران و مسافران نوروزي هستند.
مام علي گفت:40 امدادگر و داوطلب آموزش ديده نيز در قالب اين طرح كار راهنمايي مسافران را در ورودي اين شهر اشنويه فعاليت مي كنند.
وي يادآور شد: 2 دستگاه آمبولانس ويژه عمليات امداد و نجات و يك دستگاه ست نجات در پايگاه هاي جاده اي اين شهرستان مستقر و خدمات مورد نياز را در مواقع لزوم به گردشگران در حوادث جاده اي و سايرموارد ارايه خواهند داد.
رييس هلال احمر اشنويه افزود: شماره تلفن هاي 112 و 04444383676 و 04444383727 در تمام ساعات شبانه روز و ايام تعطيل آماده پاسخگويي به سوالات و درخواست هاي عموم مردم است.
به گزارش ايرنا، طرح امداد و نجات نوروزي سال 98 به صورت ملي و با همكاري نهادهايي همچون پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي (راهور ناجا ) مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي كشور و سازمان راهداري كشور انجام مي شود.
شهرستان اشنويه يكي از شهرهاي مقصد گردشگري آذربايجاغن غربي است كه با داشتن جاذبه هاي طبيعي و تاريخي همه ساله در ايام نوروز پذيراي شمار زيادي از گردشگران است.
اين شهرستان جنوبي آذربايجان غربي هم مرز با كشورهاي عراق و تركيه واقع شده است.
9870/6185/7129