پويش اهداي خون در چهارشنبه سوري شكل گيرد

سمنان- ايرنا- مديركل انتقال خون استان سمنان گفت: راه اندازي پويش اهداي خون در چهارشنبه پايان سال نقش مهمي در فرهنگ سازي و افزايش مراجعان براي اهداي خون دارد.

پژمان صالحي فر روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا با بيان اين كه راه اندازي پويش اهداي خون در چهارشنبه آخر سال موجب تشويق مردم براي اهداي خون مي شود، افزود: رسانه با اطلاع رساني به مردم نقش موثر و كمك كننده در شكل گيري و عملي شدن اين پويش دارد.
وي با اشاره به دسترسي جمعيت زيادي از مردم استان سمنان به فضاي مجازي، ادامه داد: افراد مي توانند با سلفي گرفتن از خود در هنگام اهداي خون، دوستان و هموطنان خود را به اين عمل دعوت كنند.
وي خاطر نشان كرد: هر ساله در چهارشنبه سوري تعدادي از جوانان با آتش بازي و استفاده از مواد محترقه چهارشنبه آخر سال را جشن مي گيرند كه گاه به دليل بي توجهي به نكات ايمني و انجام كارهاي خطرناك جان خود را از دست مي دهند يا در مواردي دچار آسيب دائمي مي شوند اما اهداي خون كار خداپسندانه اي است كه مي توان در چهارشنبه سوري انجام داد.
مديركل انتقال خون استان سمنان گفت: هميشه و در همه حال در كشور افراد نيازمند به خون وجود دارد و پويش اهداي خون در چهارشنبه آخر سال مي تواند آرامش رواني در اهدا كننده در روزهاي پاياني سال ايجاد كند.
به گزارش ايرنا، در استان سمنان چهار پايگاه اهداي خون در شهرستان هاي سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار وجود دارد.
از ابتداي سالجاري تا پايان بهمن ماه امسال، 32 هزار نفر در استان سمنان موفق به اهداي خون و پلاسما شدند.
7342/7408

سرخط اخبار استان‌ها